Salih Bademci'nin hayali gerçek oldu

KÜLTÜR SANAT 18.03.2022, 16:00 19.03.2022, 13:10
Salih Bademci'nin hayali gerçek oldu

BKM’nin 2022 sezonuna büyük heyecan getiren yeni tiyatro oyunu ‘Aydınlıkevler’, Serdar Biliş’in yönetiminde Demet Akbağ, Salih Bademci, Burak Dakak ve Sinem Ünsal kadrosuyla sahnelenecek.  İlk oyun 26 Mart Cumartesi Saat 21.00'de, ikinci oyun ise 27 Mart Pazar saat 17.00'de seyirci karşısına çıkacak.

Oyun, Salih Bademci için özel bir anlam ifade ediyor. Bademci, oyunculuğu seçmesinde en büyük etkenlerden birinin, çocukluk ve gençlik günlerinin geçtiği İzmir’de kapalı gişe oynayan BKM oyunları olduğunu söyledi.

90’lı yıllarda İzmir turnelerinde birkaç hafta boyunca oyunlarını sergileyen BKM ekibi, şehre de büyük bir hareket ve eğlence götürüyordu. Bademci de o yıllarda BKM’nin oyunlarını defalarca izleyen tiyatroseverlerden biri olduğunu anlattı.  Bademci, konservatuvar için İstanbul’a geldiği dönemden beri en büyük hayallerinden birinin Demet Akbağ ile aynı sahneyi paylaşmak olduğunu söyledi. İzleyiciyi 70’li yılların atmosferi ile soğuk Ankara gecelerine taşıyacak olan ‘Aydınlıkevler’, bir yandan da dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir mahallede, herhangi bir babaanne ile torunun hayatından, zamansız ama ‘her zamana ait’ bir hikaye anlatacak.

Bademci bu zamansız oyunda hem bir ressam hem kara sevdalı bir aşığı canlandıracak. Aşkı bazen ressamlığına yardım edecek, bazen de ressamlığı ile aşkına ulaşmak için fedakarlık yapması gerekecek.  

Yorumlar (0)