Yılın tiyatro oyunu: Timsah Ateşi

KÜLTÜR SANAT 16.01.2024, 11:57 16.01.2024, 12:03
Yılın tiyatro oyunu: Timsah Ateşi

Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından dağıtılan Yılın Yıldızları Ödülleri'nde, “Timsah Ateş”i yılın “En Beğenilen Tiyatro Oyunu” seçildi. Başrollerini Funda Eryiğit, Hazar Ergüçlü ve Hidayet Erdinç’in paylaştığı Timsah Ateşi, aldığı bu ödülle başarısını sahnede göstermeye devam ediyor. Üç sezondur devam eden Timsah Ateşi, ocak ve şubat aylarında İstanbul, Bursa ve Eskişehir’de seyircisiyle buluşacak.

Yapımcılığını Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment’ın yaptığı, Urban Care’in desteğiyle sahneye aktarılan “Timsah Ateşi”, yılın ilk ödülünü Yıldız Teknik Üniversitesi İşletme Kulübü tarafından verilen Yılın Yıldızları Ödülleri'nde “En İyi Tiyatro Oyunu” dalında aldı. Oyunun iki başarılı oyuncusu Funda Eryiğit ve Hazar Ergüçlü, yılın ilk ödülünü gençlerden aldıkları için çok mutlu olduklarını söyledi.

2019 yılında Edinburgh Fringe Tiyatro Festivali’nde “En İyi Tiyatro” oyunu seçilen ve The Guardian Gazetesi tarafından “Feminist Tarantino gibi” benzetmesi yapılan, Meghan Tyler tarafından kaleme alınan Timsah Ateşi, ocak ve şubat ayında hem İstanbul hem de Anadolu turnesi ile seyircileri ile buluşmaya devam edecek.

Yönetmenliğini Mehmet Ergen’in üstlendiği, 1989 yılında Kuzey İrlanda’da yaşayan iki kız kardeş ve babalarının çalkantılı hayatlarını konu alan oyunda Alannah karakterini Funda Eryiğit, Fianna’yı Hazar Ergüçlü, babaları Peter Devlin’i ise Hidayet Erdinç sahneye taşıyor.

Sevgisiz bir ev, kötürüm bir baba, işlemediği bir suç yüzünden 8 yıl hapis yatan asi bir kız Fianna ile dindar ablası Alannah’ın hikayesinde, temposu bir an bile olsun düşmeyen, sürreal, grotesk bir kara-komedi seyirciyle buluşuyor.

Ocak-Şubat Programı

20 Ocak 2024 Cumartesi, İstanbul - Zorlu PSM

26 Ocak 2024 Cuma, Bursa-Merinos

2 Şubat 2024 Cuma, Eskişehir – Vehbi Koç Kongre Merkezi

10 Şubat 2024 Cumartesi, İstanbul -Uniq Hall

22 Şubat 2024 Perşembe, İstanbul-Zorlu PSM

23 Şubat 2024 Cuma, İstanbul -Caddebostan Kültür Merkezi

Yorumlar (0)