Ajda Pekkan'ı taklit ediyorum!

MAGAZİN 29.02.2024, 14:02 29.02.2024, 14:09
Ajda Pekkan'ı taklit ediyorum!

Türkiye'nin en özel yorumcu ve oyuncularının başında gelen Ayşegül Aldinç, ilk kitabının ardından 23 yıl sonra ikinci kitabı Malumatfuruş'u okurlarla buluşturmasının mutluluğunu yaşarken, Çarşamba akşamı NTV'nin artık bir ekran klasiği haline gelen programı Empati'de Ahmet Mümtaz Taylan'ın konuğu oldu. Aldinç, yaşanmış gerçek hikayelerle Empati kurarken, çok özel açıklamalara da imza attı.

"Ajda Pekkan yüzünden şarkıcı olma hayalleri kurdum" diyen Ayşegül Aldinç'ten Empati'ye en özel açıklamalar geldi. Aldinç, kariyerinde Ajda Pekkan'ın yerini ilk kez anlatırken;

Ajda Pekkan'ın Türkiye'nin en iyi şarkıcısı olduğunu, Sezen Aksu'nun ondan sonra geldiğini Empati'de Ahmet Mümtaz Taylan'a açıkladı.

Kariyerinde Ajda Pekkan'ın yerini anlattı: ONUN ŞARKILARINI SÖYLERKEN ONUN GİBİ SÖYLÜYORUM

SEZEN DE AJDA'YI TAKLİT ETTİĞİNİ SÖYLEDİ

Ayşegül Aldinç: "Neonlar Ajda diye bağırıyordu. Kariyerimde işin içinde Ajda var. Onun şarkılarını çok dinlerdim. Onu taklit ederdim, hala bile sahnede onun potporisi var repertuarımda. Onun şarkılarını söylerken de onun gibi söylüyorum, sanki onu taklit ediyorum, bu beni çok mutlu ediyor. Onun şarkılarını başkaları söylememeli gibi geliyor, çünkü onun gibi kimse söyleyemiyor. Onun şarkıları söylenecekse onun gibi söylenmeli. Ajda Türkiye'nin en iyi şarkıcılarının en başında gelir. Sezen ve diğer sevgili dostlarımız daha sonra gelir. Sezen de Ajda'yı taklit ettiğini söylemişti gençliğinde... Ajda büyük bir idoldü hala da öyle, onun ardından gittik"

ATİLLA ÖZDEMİROĞLU İLE YAPTIĞIM ALBÜMÜ ÇÖPE ATTIM

Ayşegül Aldinç, 2016 yılında kaybettiğimiz Atilla Özdemiroğlu ile yaşadıklarını da Ahmet Mümtaz Taylan'a anlattı. Aldinç, "Atilla Özdemiroğlu ile yaptığım albümü çöpe attım" dedi ve ekledi: "Atilla Özdemiroğlu ile yaptığım albümü çöpe attım. O kadar anlayışlı davrandı ki, hiç beklemiyordum! Albümün bir bütünlüğü yok gibi geldi bana. Albümde olmayan bir şey vardı, ne cesaret ama. Sen kimsin yani? Ayıp da bir şey onca emek. Ve Atilla hiçbir şey demedi, beni mahkemeye verebilirdi. O kadar şanslıyım ki ben müzikal yolculuğumda karşıma çok şahane insanlar çıktı. Gerçekten çok şanslıyım ben."

EROL EVGİN'E AŞIKTIM

Ayşegül Aldinç, her zamanki muzip tavrıyla da "Erol Evgin'e aşıktım. O alışkın her neslin ona aşık olmasına... O da erkek Ajda Pekkan" diyerek Erol Evgin'in müzikal kariyerine ve fiziki duruşuna saygı duruşunda bulunurken, Sezen Aksu'nun kendisine şarkı verdikten sonra pişman olduğunu itiraf ettiğini de anlattı; Aldinç: "Sezen de Nazan da öyle şarkılar verdi ki... Sonradan pişman olmuş ama... Keşke bunu vermeseydim demiş Sezen, bana söyledi bunu. O kadar cömert ve gönülleri açık ki..." dedi.

Yorumlar (0)