Ajda Pekkan'ın gerçek yaşı ortaya çıktı

MAGAZİN 19.07.2021, 16:31
Ajda Pekkan'ın gerçek yaşı ortaya çıktı

Ajda Pekkan, geçen günlerde pandemi sonrası Bodrum Yalıkavak’ta sahneye çıkmış ve basına servis edilen fotoğrafında yüzüne yapılan photoshop dikkat çekmişti.

Sosyal medyada ise "75 değil 25 yaşında" yorumları yapılmıştı. Her yerde 1946 doğumlu olduğu yazıldığı için, herkes yaşını 75 zannediyordu. 

2016 yılında kaybettiğimiz Atilla Özdemiroğlu, vefatından önce katıldığı ve bazı ünlü isimlerin de bulunduğu bir sohbette, "Ajda Pekkan'a 1980 yılında 41 yaşında Eurovision Şarkı Yarışması'na katılıyorsun, '41 kere maşallah'dedim. Ajda duymasın yaşı da ortaya çıktı" ifadelerini kullanmıştı. 

Ajda Pekkan ile ilgili, ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, şaşırtıcı iddialarda bulundu. Onur Akay’ın iddiası şöyle: "Ben Özdemiroğlu'nun bu açıklamasını 3 ayrı kaynaktan araştırdım. Benim de tanıdığım Ajda'nın bir doktoru bana, Ajda Pekkan'ın nüfus cüzdanını gördüğünü ve Ajda'nın 1939 doğumlu olduğunu söylemişti.

Yine ulaştığım Ajda'nın bir okul arkadaşı da 1939 doğumlu olduğunu söylemişti. Gazino dönemlerinde sahneye çıkan sanatçılar, zorunlu olarak mutlaka nüfus cüzdanları ile valiliğe gidip, sahneye çıkabilmek için izin belgesi alırlarmış ve gazinolar, kadrolarında çıkan sanatçıların izin belgesi dosyalarını oluştururmuş.

Ben, tesadüfen o yıllarda oluşturulmuş bazı izin belgesi dosyalarına da ulaştım ve Ajda Hanım'la birlikte birçok sanatçının nüfus cüzdanı bilgilerini, bu sefer kendi gözlerimle gördüm. Ajda, bilindiği gibi 12 Şubat 1946 doğumlu yani 75 yaşında değil. Ajda Pekkan, 12 Şubat 1939 doğumlu yani tam 82 yaşındadır."

Yorumlar (0)