Can Yaman'dan eleştirilere yanıt: "Alkışlamanızı ummayı çoktan bıraktım"

MAGAZİN 26.10.2023, 10:29 26.10.2023, 10:57

Kariyerine İtalya'da devam eden Can Yaman, dizi ve reklam projelerinin yanı sıra İtalya'da kurmuş olduğu derneği Can Yaman for Children ile de İtalya'da hayran kitlesini genişletti. 

Gittiği her yerde büyük bir sevgi seliyle karşılaşan oyuncu, başta çocuklar olmak üzere sevenlerine karşı gösterdiği mütevazı tutumu ve güler yüzüyle de dikkat çekiyordu. Ancak en son arabada giderken bir hayranı tarafından görüntülenen Yaman, telefonu alıp fırlatmasıyla gündeme gelmiş, ardından yaptığı açıklamada. O kişinin hayranı olmadığını ve zorbalık yaptığını belirtmişti. 

Yaman Palermo'da yine sevgi seliyle karşılandı ve oyuncu bu görüntüleri sosyal medyada paylaştı ve Türkçe not düştü. Yaman şu ifadeleri kullandı; "Başrolünde yer aldığım Viola Come il Mare dizisinin 2. sezonunu çekmek için bulunduğum Sicilya’nın Palermo şehrinde hayranlarımla olan gerçek ilişkim.. Gün bitiminde çekimlerin sona ermesinin ardındaki sevgi seli ve yorgunluğa rağmen kucaklaşmamız… Yıllardır olduğu gibi durum böyle, bu gerçek bir gün bile değişmedi… Tacizci sarkıntılar başka, gerçek hayranlarım başka… Bu ayrımı fark etmenizi temenni ediyorum.

Tekrar ediyorum gazetelerin her elinde telefon olanı otomatik olarak “hayran” olarak kabul etmesinden rahatsızım. Böyle bir sevginin ve ilginin olduğu yerde stalkerların, tacizcilerin, fırsatçıların da olması kaçınılmaz. Bunu göremeyecek, bilemeyecek, anlayamayacak kadar naif olamazsınız; aksi takdirde art niyetlisiniz demektir.

Ben işinize bakın dediğim için bir önceki paylaşımımda, sen de işine oyunculuğuna bak diyen tipler olmuş. Ben zaten işimde gücümdeyim, başka bir ülkede başrollerde yer alıyorum, yabancı bir dilde iş çekiyorum. Riskler alıyorum. Zorluğunu tarif edemem. Elimden gelenin en iyisini yapıyorum, sürekli baskı altındayım ama altından kalkıyorum. Böyle bir başarı magazinden ziyade ana haberlerin konusudur. Viola Come il Mare az bölüm sayısına rağmen şimdiden neredeyse 30 ülkeye satıldı, ikinci sezonla birlikte uluslararası eksende daha da başarılarının artması bekleniyor. Bu sadece yaptığım ve yapacağım işlerden bir tanesi, diğerlerini yeri geldiği zaman anlatırım…

Bana akıl fikir verecek, beni eleştirecek konumda bile değilsiniz çünkü daha önce denenmemiş, denenmeye cesaret edilememiş şeyleri deniyorum. Pizza yiyip turist gibi takılmaya gelmedim buraya, işime bakıyorum zaten. Arada bir de olsa alkışlamanızı ummayı çoktan bıraktım da rahat bırakırsanız daha da iyi işime bakacağım. Hadi size bir Türkçe paylaşım daha, bugün iyi günümdeyim…"

Yorumlar (0)