Dilan’dan aşkta sınır ihlali uyarısı!

MAGAZİN 05.05.2021, 16:15 06.05.2021, 11:48
Dilan’dan aşkta sınır ihlali uyarısı!

Marie Claire dergisinin mayıs sayısına kapak olan Dilan Çiçek Deniz, Koray Parlak’ın objektifine poz verdi. 

Son bir yılına Yarına Tek Bilet filmi ile Yarım Kalan Aşklar ve Alev Alev dizilerini sığdıran Dilan Çiçek Deniz ‘Bir ilişkinin olmazsa olmazları nelerdir?’ sorusuna verdiği cevapta saygı ve empatinin önemini anlatırken karşılık beklemeden duyulması gereken sevgiye dikkat çekiyor. 

İşte Dilan’ın kadın-erkek ilişkilerindeki olmazsa olmazları: ‘Bu sadece kadın-erkek ilişkisinde değil, benim için her canlıyla kurduğumuz ilişkinin başında geliyor; o da saygı. Kimsenin ilişki kurduğu insanların özel alanlarına girmeye, sınırlarını tanımamaya, rahatsız etmeye hakkı yok. Bir diğeri empati. Empati kuramayan insanlarla denk gelmek ve bunun sık yaşanması beni epey üzüyor. Bu kısacık hayatımızda bunu öğrenemediysek lütfen toplum içine karışmayalım. Ve salt sevgi... Karşındakinden karşılığında bir şey beklemeden, sadece onunla olmayı deneyimlemek ve derin bir bağ kurma hâli...’

Oyuncu ideal aşk fikrinin iki tarafı da strese sokabileceğini ve bu nedenle aşkı idealize etmekten uzak durulması gerektiğini söylüyor. "Aşık olunca nasıl bir Dilan oluyorsun? Ve sence ideal aşk nasıl olmalı?’ sorusuna verdiği samimi cevapta aşk kavramına bakışını ‘Çok ama çok mutlu bir versiyonum oluyor. Aşkı ideal olarak tanımlayıp mükemmelize etme fikri bile iki tarafı da strese sokan bir şey. İdealler dünyasında her bireyin algıladığı ve deneyimlediği dünya ile gerçek arasında çok fark var. Bu iki bambaşka dünyayı ortak bir dünya hâline getirmek ve bunu karşındakinin sınırlarını ihlal etmeden, kendi sınırlarını da korumaya çalışarak yapmak; bunu da sağlıklı bir şekilde yapmak epey zahmetli fakat bir o kadar da kıymetli. O yüzden güzel ve ince ruhlarla karşılaşınca, gerçekten yaşanan bir his olduğunu söyleyebilirim.’ sözleriyle ifade ediyor.

Güzel oyuncu bir ilişkideki olmazsa olmazlarını ise şu şekilde dile getiriyor: "Bu sadece kadın-erkek ilişkisinde değil, benim için her canlıyla kurduğumuz ilişkinin başında geliyor; o da saygı. Kimsenin ilişki kurduğu insanların özel alanlarına girmeye, sınırlarını tanımamaya, rahatsız etmeye hakkı yok. Bir diğeri empati. Empati kuramayan insanlarla denk gelmek ve bunun sık yaşanması beni epey üzüyor. Bu kısacık hayatımızda bunu öğrenemediysek lütfen toplum içine karışmayalım. Ve salt sevgi... Karşındakinden karşılığında bir şey beklemeden, sadece onunla olmayı deneyimlemek ve derin bir bağ kurma hâli..."

Yorumlar (0)