Erdal Beşikçioğlu'ndan Behzat Ç. açıklaması: "Dizi bitti dersem oy vermezler!"

MAGAZİN 12.01.2024, 14:43
Erdal Beşikçioğlu'ndan Behzat Ç. açıklaması: "Dizi bitti dersem oy vermezler!"

CHP'nin Etimesgut Belediye Başkan Adayı Erdal Beşikçioğlu, adaylığı sonrası ilk kez açıklama yaptı.

CHP Ankara İl Başkanlığı'nda Ankara İl Başkanı Ümit Erkol ile birlikte konuşan Beşikçioğlu, "Çok heyecan verici bir durum. Ona dizi, onca film, onca yaratılan karakterlerin içerisinde her seferinde hayata ve toplumu algılama biçimimi ve onlara örnek olacak uygulamaları çıkarmak için uğraştım. Bu zamana kadar 30 yıl geçmiş sanatla iç içe. Şimde değişen tek şey; seyirci olarak adlandırdığım yurttaşlarımızı seçmen olarak adlandıracağız" ifadelerini kullandı.

"Sanırım şu dakikadan sonra senaryoyu biz yazacağız" diyen Beşikçioğlu, şöyle devam etti: "Ve bundan sonra yazdığımız bu senaryoyu, gelecekte seyrettiğimiz zaman büyük bir keyif alırız" ifadelerini kullandı.

"Behzat Ç. devam edecek mi?" sorusuna esprili yanıt veren Beşikçioğlu, "Ben diziyi çekmeyeceğim dersem oy vermezler. İlk şartım oydu. Halkımızla iletişim kurma biçimim hazırladığımız repertuarlarda gizli. Benim sahneyi bırakmam doğru olmaz ama örgüt bana bu konuda tam desteği verdi. Hobi olarak sanatımı yapacağımı düşünüyorum" ifadelerini kullandı. 

Adaylık teklifinin nasıl gediği sorulan Beşikçioğlu, "Telefonla bir görüşebilir miyiz dediler. Özgür ve Ümit Bey'le sohbet ettiğimiz zaman, çok ikna edici konuştular. Gerçekten gençlere çok inanıyorum" dedi.

Yorumlar (0)