Gülşen kıyafet tartışmasında sessizliğini bozdu!

MAGAZİN 21.01.2022, 09:13 21.01.2022, 09:18
Gülşen kıyafet tartışmasında sessizliğini bozdu!

Türkücü İzzet Yıldızhan'ın, giydiği kıyafetlerle ilgili şarkıcı Gülşen'i hedef alması tepkilere neden olmuştu. Gülşen, olaya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklamayla sessizliğini bozdu.

Gülşen, İnstagram'dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: "Kadınlara 'anne olma, evlat olma, eş olma', Erkeklere "erkek olma, hükmetme zorunluluğunda olma, aksi taktirde eksik olacağı" üzerinden uygulanan tüm tahakkümün nasıl bir cehennem olduğunu ve bu tahakkümün en sonunda erk'lik taşımayanın ya da onun yasalarına uymayanın yaşamdan silinmesini meşrulaştırmaya hizmet etmekte olduğunu ne olur görelim artık hep birlikte. Bir insanın yaşam hakkı,yaşam tercihleri bir başkası tarafından belirlenemez. Bir cins ya da insan bir diğerinden üstün olamaz.

Evet, ben bir anne-babanın kızı, evet bir erkeğin eşi, ve bir yavrunun annesiyim. Babasının kızı Bir erkeğin karısı Bir çocuğun annesi olmaktan öte; Ben aklı ve düşünme yeteneği olan özgür iradeye sahip bir insanım. Bu sıfatlardan fazlasıyım. Hiçbir sıfatın kölesi değilim. Kimseye ait değilim. Ben kendimim. Kendime aitim."

Gülşen, Hadise ve Hande Yener gibi şarkıcıların giyimleri hakkında “Sahne adabı denilen bir gerçek var. Külotla da sahneye çıkmasınlar” diyen İzzet Yıldızhan, birçok vatandaşın tepkisini çekmişti.

Yorumlar (0)