Kubilay Aka'dan "Aşk 101" savunması

MAGAZİN 08.07.2020, 10:39 09.07.2020, 09:52
Kubilay Aka'dan "Aşk 101" savunması

Gazeteci Cüneyt Özdemir'in YouTube kanalına konuk olan  AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal Özdemir'in "Türkiye'de eşcinsellik yasaklandı mı acaba?" sorusuna Netflix dizisi Aşk 101'i ele alarak "Şimdi tabii Twitter'dan başlayıp YouTube ve Netflix dediğimizde, Netflix'ten LGBTİ'ye geldik.

LGBTİ ile ilgili, yani burada birçok şey söylenebilir. Ama hiçbir şekilde biz hukuki olarak her bir bireyin vatandaş olmasından kaynaklanan hakları vardır. Burada eşcinsellik üzerinden ya da LGBTİ üzerinden meselenin tartışılmasını doğru bulmuyorum.

Şöyle bir şey oldu geçtiğimiz günlerde Netflix bir dizi istedi, dizinin senaryosu hazırlandı. Dizi bir eşcinsel hikayesiydi ve orada Osman isminde bir eşcinsel üzerinden yerli yapım firmasına bir dizi yapım teklifi verdi. Bu normal bir şey diyebilirsiniz.

Ama Almanya'da, Fransa'da Hollanda'da ya da ABD'de, bir eşcinsel kendi özel hayatını yaşar. Ama gazete almaya gittiğinde eğer yanında çocuk edindiği ya da kendi çocuğu da olabilir, gazete bayisine gittiğinde bir porno dergisinin poşet içinde satılmamasına tepki gösterir" demişti.

Dizinin başrol oyuncularından Kubilay Aka bu iddialara sessiz kalmadı ve sosyal medya hesabından yanıt verdi. 

Aka, paylaşımda, "Yıl olmuş 2020, bir yanda cinsiyetcilik yapanlar, diğer yanda senaryolarla ilgili yalan haberler. Sevgili büyüklerim, bu ülkede her gün kadına ve hayvanlara tecavüz ve şiddet uygulanıyor. Hangisi daha çok yakışıyor? Biraz anlayış" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)