“Kül Masalı”nın galası gerçekleşti

MAGAZİN 16.02.2024, 10:36 16.02.2024, 17:32
“Kül Masalı”nın galası gerçekleşti

Masalı”, ilk bölümüyle izleyicisiyle buluştu. Aşkın her zaman göründüğü gibi olmadığını vurgulayan dizinin ilk bölüm izlemesi TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı’nın ev sahipliğinde gerçekleşti.

Türkiye’nin en zengin ve köklü ailelerinden Giraylı ailesinin veliahtı Arat Giraylı (Gökhan Alkan)’nın, yoksul ve mütevazi bir geçmişten gelen Özge (Sevda Erginci) ile karşılaşıp ilk görüşte aşık olup evlenmelerini ve evliliklerindeki gizemi konu alan TRT 1’in yeni dizisi “Kül Masalı” ilk bölümüyle ekran yolculuğuna başladı. TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen dizinin ilk bölüm izlemesine, TRT Yönetimi, dizinin yapımcısı Cemil Cengiz, yönetmen Metin Balekoğlu, dizinin başrol oyuncularından Gökhan Alkan, Sevda Erginci, Başak Gümülcineoğlu, Ushan Çakır, Özgür Çevik ve Gizem Güneş katıldı.

İzleme öncesi basın mensuplarına açıklama yapan oyuncu Sevda Erginci, modern bir Kül Kedisi hikayesi anlattıklarını belirterek, "Bütün karakterlerin daha gerçekçi ve kusurlu olduğu bir Kül Kedisi hikayesi. Özge, Bursa'da kardeşi ve kendi için verdiği mücadeleden aşık olduğu adam için İstanbul'da zorlu bir hayata atılıyor." dedi.

İnşallah seyircilerimizle beraber uzun bir yolculuk yaşarız

Oyuncu Gökhan Alkan, kendi karakterinden bahsederek, "Birini sevmenin akılla, mantıkla alakalı olmadığını, gönülden, yürekten olduğunu ve onu hesaplayamadığımızı bize gösterecek ve anlatacak bir karakteri canlandırıyorum. Herkesin gerçek olduğu bir hikaye. İnşallah seyircilerimizle beraber uzun bir yolculuk yaşarız." ifadelerini kullandı.

Oyuncu Başak Gümülcinelioğlu da bir aşk hikayesinin yanında seyircinin her bölüm bir olay örgüsünü geçmiş, gelecek ve bugünle harmanlayabileceği bir işe imza attıklarını söyledi. Gümülcinelioğlu, izleyiciyi karakterlerin net iyi ya da kötü olmadığı bir dizi beklediğine dikkati çekerek, "Herkesin gerçekten sorunları, soruları ve gerçekten niyetleri ve aşkları olduğu bir iş aslında bu iş. Dolayısıyla her karakterin kişisi kendini çok severken bir yandan da herkese hak verdiğimiz bir hikayemiz var. Bugün başlıyoruz. Bu yolculukta da bize eşlik etmelerini çok istiyoruz." şeklinde konuştu.

İzleyicisini her bölüm şaşırtmayı hedefleyen gizemlerle dolu hikayenin konusu ise şöyle; Arat ve Özge, her ne kadar birbirlerine tutkuyla bağlı olsalar da geçmişten gelen sırlar, gizemler ve cinayet şüphesi sevgilerini sınar. Bu aşkın ortasında bir hayalet gibi duran Jale ve onun şüpheli ölümü, Arat’ın gizemli ve tehlikeli tarafını gözler önüne serecektir.

Yönetmen koltuğunda Metin Balekoğlu’nun oturduğu, hikayesini Nesrin Aytamay, senaryosunu ise Sılan Aras Erdem ve Filiz Küçük Yücel’in kaleme aldığı TRT 1’in iddialı dizisi “Kül Masalı”nın kadrosunda; Gökhan Alkan, Sevda Erginci, Başak Gümülcineoğlu, Hülya Darcan, Ushan Çakır, Özgür Çevik, Gizem Kala ve Gizem Güneş gibi başarılı isimler yer alıyor.

“Kül Masalı” 2. bölümüyle 22 Şubat Perşembe akşamı saat 20.00’de TRT 1’de.

Yorumlar (0)