Merve Dizdar: "Özel hayatım boşandığımdan beri iyi gitmiyor"

MAGAZİN 15.10.2022, 09:49 17.10.2022, 11:08
Merve Dizdar: "Özel hayatım boşandığımdan beri iyi gitmiyor"

Final yapan 'Masumlar Apartmanı' dizisindeki performansıyla adından söz ettiren ünlü oyuncu Merve Dizdar, geçtiğimiz gün Bebek'te objektiflere takıldı. Basın mensuplarını görünce panik olan Dizdar, cilt bakımından çıktığını belirtip; "Hayır, böyle çekemezsiniz, cilt bakımından çıktım. Maske taksaydım bari" diyerek muhabirlerle şakalaşsa da, kendisine yöneltilen soruları soruları yanıtladı.

'Kar ve Ayı' filmi ile Altın Portakal'da En İyi Kadın Oyuncu ödülünü almasıyla alakalı konuşan oyuncu, "Çok mutluyum, çok güzel tepkiler geldi" dedi. Meslektaşı Farah Zeynep Abdullah’ın, "Erkek başrol oyuncularının yanına mal seçer gibi kadın oyuncu seçiyorlar" sözleri hatırlatılan 36 yaşındaki ünlü isim; şu ifadeleri kullandı:

"Farah'a katılıyorum. Öyle bir şey olmamalı. Öyle bir şey olmamasını tercih ediyoruz. Artık o devir değişecek. Öyle bir şey olabilir mi? Türkiye'de ne kadar yetenekli kadın oyuncular var, erkek oyuncuları da geçebilir yani. Geçebilir de değil, geçiyorlar. O devir değişecek. Farah, doğru söylemiştir bu konuda." Öyle bir şey yok artık. Eskiden daha fazlaydı bu, şimdi tabii ki bitecek. Yeni nesil oyuncular bu olayı kırdı, daha da kırılacak. Hoş bir şey değil."

Dizdar, sözlerine; "Ben şeyi anlıyorum; güzel kadın, güzel erkek çok iyi anlıyorum. Olması gerektiğini de düşünüyorum, dünyada da var ama erkeğin yanına kadın koyalım, onun yanına onu koyalım, öyle bir şey yok. Kadın, erkek ayrımı yapmak istemiyorum. Kim yetenekliyse de, kim iyiyse de o olsun istiyorum" diye devam etti.

Rol aldığı 'Alice' müzikalinin devam edeceğini söyleyen Dizdar, "Kadroda değişiklik olacak mı?" sorusuna; "Olamaz. Biz o kadarız. Birimizin yerine birinin gelmesi mümkün değil bence. Özel bir ekip 'Alice'; birisi giderse biter yani bence" cevabını verdi.

Dijital bir platformda yayınlanacak bir dizinin çekimleri için Adana'ya gittiğini söyleyen başarılı oyuncu, "8 bölüm çekip geleceğiz" dedi. Yakın arkadaşı Serenay Sarıkaya’nın orada olduğu hatırlatıldığında ise "Evet. Ben daha öncede yanına gittim, gördüm" ifadelerini kullandı.

Özel hayatıyla alakalı da konuşan Merve Dizdar, "Özel hayatım boşandığımdan beri pek iyi gitmiyor. Gitmiyor derken, çok iş yaptım. Zaman bulamıyorum, vallahi. Eskiden böyle derlerdi gülerdik; gerçekten öyle zaman yok. Tercihim bu. Şu an iyi çünkü çok sorumluluk oluyor, gerek yok. Zaten işimiz gücümüz var" açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)