Merve Dizdar: "Ün benim yol göstericim değil"

MAGAZİN 05.01.2023, 13:47 06.01.2023, 10:58
Merve Dizdar: "Ün benim yol göstericim değil"

Ünlü oyuncu Merve Dizdar GQ dergisine röportaj verdi. Yayınlandığı dönemde ses getiren “Masumlar Apartmanı” dizisinde ‘Gülben’ karakterine hayat veren Dizdar, o rol yüzünden depresif bir ruh haline girdiğini itiraf etti.

"PERDELERİ AÇMIYORUM, KARANLIKTA OTURUYORUM"

Dizdar; “Beş gün set vardı, her günü travma, her gün ağlıyordum. Ben her sabah perdelerimi açarak güne başlarım normalde. Çekimler sürerken fark ettim ki, perdeleri açmıyorum, karanlıkta oturuyorum. O derece etkiliyor beni rol. Kendimi ne kadar korusam da bir depresyona sürüklüyor. Buna rağmen Masumlar başıma gelmiş en güzel şeylerden biri" açıklamasında bulundu.

Ünlü oyuncu hakkındaki olumsuz yorumlarla ilgili de konuştu: "Ün seni böyle yaptı diyorlar ama hayır, ün beni bir şey yapmadı. Yapamaz da, çünkü ün benim yol göstericim değil. Ben ünlü olmasaydım da mesleğimi yapardım. Ün mü yani insanları şımartan? En azından benim için bu geçerli değil. Ben tiyatrocuyum. Tiyatro disiplini aldım, ailemden de böyle eğitim aldım, böyle büyüdüm. Benim şımarmam çok zor. Beni parasızlık da etkilemez, ben parasızlık gördüm. O yüzden bana her şeyi desinler ama bunu demesinler. Ben işçi çocuğuyum, beni böyle yıldıramazlar!" dedi. 

Yorumlar (0)