Ozan Güven ile Deniz Bulutsuz davasında adli tıp raporu mahkemeye ulaştı!

MAGAZİN 25.07.2023, 17:20 31.07.2023, 12:59
Ozan Güven ile Deniz Bulutsuz davasında adli tıp raporu mahkemeye ulaştı!

Ozan Güven’in eski sevgilisi Deniz Bulutsuz, Temmuz 2020'de ünlü oyuncunun kendisine şiddet uyguladığını iddia ederek, savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Güven hakkında 'Hakaret', 'cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' ve 'kasten yaralama' suçlarından 3 yıl 9 aydan 13 yıl 6 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Ozan Güven’in de karşı şikayet dilekçesi vermesi üzerine Deniz Bulutsuz hakkında 'basit yaralama' suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı.

Adli Tıp Kurumu 2. İhtisas Kurulu tarafından düzenlenen rapor, geçen günlerde mahkemeye ulaştı. Raporda, Deniz Bulutsuz'daki yaralanmanın yaşamını tehlikeye sokan bir durum olmadığı, kişi üzerindeki etkisinin basit tıbbi müdahale ile giderilebilecek ölçüde hafif nitelikte olmadığı, vücudunda kemik kırığı tanımlanmadığı, yüzünde sabit iz niteliğinde olmadığı, organların birinin işlevinde zayıflaması ya da yitirilmesi niteliğinde herhangi bir anatomik eksiklik veya fonksiyonel bozukluk tarif ve tespit edilemediği kaydedildi.

Taraflar arasındaki bir sonraki duruşma, 5 Aralık'ta görülecek.

Yorumlar (0)