Ozan Güven 'photoshop' demişti, avukatı fotoğrafların incelenmesine karşı çıktı

MAGAZİN 22.06.2023, 15:30
Ozan Güven 'photoshop' demişti, avukatı fotoğrafların incelenmesine karşı çıktı

Ozan Güven'in eski sevgilisi Deniz Bulutsuz'u darbettiği iddiasıyla yargılandığı dava devam ediyor.  İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde önceki gün görülen duruşmaya taraf avukatları katıldı.

Ozan Güven’in geçen günlerde verdiği bir röportajda eski sevgilisi Deniz Bulutsuz’un yüzündeki ve vücudundaki izlerle ilgili “Yakında hepsi bitecek az kaldı, Deniz Bulutsuz’un mahkemeye sunduğu bütün fotoğraflar photoshop, montaj olduğu mahkeme tarafından açığa çıkacaktır” demesi üzerine, Bulutsuz’un avukatları darp fotoğraflarının bilirkişiye gönderilerek gerçekliğinin araştırılmasını istemişti.

“FOTOĞRAFLAR İNCELENSİN”

Sözcü'nün haberine göre Deniz Bulutsuz’un avukatı Mustafa Kurtuluş bu iddiayı hatırlatarak, “Celse arasında bir flash bellek sunmuştuk, dosyaya sunmuş olduğumuz fotoğrafları içermekteydi. Sanık Ozan Güven’in bu fotoğrafların gerçek olmadığına ilişkin beyanları vardı. Gerçek olup olmadığı photoshop olup olmadığı şeklinde rapor alınmasını istiyoruz” dedi.

Sanık Ozan Güven’in bu iddiaları basına demeç olarak vermesine rağmen avukatı  fotoğrafların araştırılması talebine karşı çıktı.

Mahkeme ise Bulutsuz’un psikolojisine ilişkin Adli Tıp raporunun dönüşünün beklenmesine ve fotoğrafların gerçek olup olmadığı yönüyle bir  incelemeye yer olmadığı, dava dosyasında kişilerin yaralanmasıyla ilgili rapor mevcut olduğundan ve bu raporun dosyaya katkı sağlanamayacağı değerlendirildi.

Yorumlar (0)