Rasim Öztekin’i anma gecesi!

MÜZİK 03.03.2024, 13:12 03.03.2024, 14:26
Rasim Öztekin’i anma gecesi!

Türk Tiyatrosu’nun usta ismi Rasim Öztekin, aramızdan ayrılışının üçüncü yıldönümü olan 8 Mart’ta isminin verildiği sahnede özel bir etkinlikle anılacak. Etkinlikte, “Seksenler” ekibinin oyuncuları, o yılların şarkılarıyla Rasim abilerini anacaklar.

İBB Şehir Tiyatroları Beylikdüzü Rasim Öztekin Sahnesi’nde yapılacak gecenin tüm geliri Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Rasim Öztekin Tiyatro Bursu’na bağışlanacak.

Rasim Öztekin’in rol aldığı Seksenler dizisindeki rol arkadaşları İlker Ayrık ve Özlem Türkad’ın sunuculuğunu üstlendiği anma töreni, usta sanatçının tiyatro sahnesinden sinemaya ve televizyon dizilerine uzanan 41 yıllık sanat yolculuğunu anlatan belgesel gösterimiyle başlayacak.

Gecenin konser bölümünde ise Seksenler dizinindeki rol arkadaşları sanatçıyı şarkılarla anacak. Aydın Sarman'ın piyanosu eşliğinde Burcu Güven, Özlem Türkad, Şoray Uzun, Ayşe Tolga, İlker Ayrık, Berat Yenilmez, Ceyhun Fersoy, Begüm Öner, Onur Dilber ve Hakan Bulut, Rasim ağabeyleri ve ÇYDD Rasim Öztekin Tiyatro Bursu öğrencileri için 80'ler şarkılarını seslendirecekler.

Seksenler ekibinin gönüllü olarak yer aldığı bu özel geceden elde edilecek gelir, ÇYDD Rasim Öztekin Tiyatro Bursu’na aktarılacak.

Gecenin biletlerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://biletinial.com/tr-tr/tiyatro/rasim-oztekini-anma-gecesi

Yorumlar (0)