Disney Plus’ta ilk Kaçış yayınlanacak

ÖZEL HABER 26.03.2022, 13:33 28.03.2022, 10:26
Disney Plus’ta ilk Kaçış yayınlanacak

Halit Ergenç, Engin Akyürek, Aras Bulut İynemli, Tuba Büyüksütün, Can Yaman, Cansu Dere gibi birbirinden iddialı isimleri bünyesine katan ve yaz aylarında açılması beklenen Disney Plus’ın ilk dizisinin ne olacağı ve hangi star ismin rol alacağı merak konusuydu. Sonunda gizem çözüldü.

Disney Plus’ın ilk Türk projesi Engin Akyürek ve İrem Helvacıoğlu’nun başrollerini paylaştığı, çekimleri Gaziantep’te yapılan Kaçış projesi oldu. Kaçış Akyürek’in dijital platforma çektiği ilk dizi olacak. İlginç tesadüftür ki, Engin Akyürek’in televizyona yaptığı ilk dizide Gaziantep’te geçen Yabancı Damat’tı. Görünen o ki, Gaziantep Akyürek’e uğurlu geliyor.

Kral Şakir Disney Plus’ta

Varol Yaşaroğlu’nun yaratıcısı olduğu ve tartışmasız Türkiye’nin en iyi çizgi karakteri Kral Şakir için pek çok platform talip olmuştu. Dizisi, filmleri ve kitaplarıyla çok izlenen ve çok satanlar listesinde zirveye çıkan, çocukların çok sevdiği Kral Şakir artık Disney Plus’ta!

İtalyanlar Yaman’ın projesini açıkladı

Fox'ta yayınlanan Bay Yanlış dizisinden sonra soluğu İtalya’da alan ve orada hem rol aldığı reklamlarla, hem de dizilerle adından söz ettiren Can Yaman yurda dönüyor. Yaman’ın Ay Yapım’la anlaştığı ve Disney Plus’ta yer alacak bir projede oynayacağı konuşuluyordu. Ancak projenin ne olduğunu İtalyan ekip arkadaşları ortaya çıkardı. İtalya’da rol aldığı projede son sahnesini çeken Yaman’ı alkışlayan ekip “şimdi El Turco oluyor” diyerek dizisini açıklamış oldular. Orhan Yeniaras’ın “El Turco” adlı romanından uyarlanan projeyi Kerem Deren kaleme alıyor. Uluç Bayraktar’ın yönetmen koltuğuna oturacağı dizi; Osmanlı akıncısı “El Turco”nun, 2. Viyana Kuşatması sonrası İtalya’nın Moena köyüne yerleşmesini ve köyü derebeylere karşı özgürleştirmesini konu ediyor.

Yakamoz zirveye oturur

Kıvanç Tatlıtuğ, Özge Özpirinçci, Meriç Aral, Ertan Saban, Güven Murat Akpınar’ın başrolleri paylaştığı, Tolga Karaçelik ve Umut Aral’ın yönetöen koltuğuna oturduğu “Yakamoz s245” 20 Nisan’da Netflix’e geliyor. Gizemli kozmik bir olay dünyayı kasıp kavururken, denizaltına sığınan bir grup insanın hayatta kalabilmek için verdikleri nefes kesen mücadeleyi konu alan dizinin gelir gelmez zirveye oturacağına eminim. Çünkü hem Kıvanç Tatlıtuğ’u izlemeyi çok özledik, hem de dünyada en çok tanınan oyuncularımızdan biri Tatlıtuğ. Ayrıca Özge Özpirinçci’nin rol aldığı Kadın dizisinin İspanya ve Latin Amerika’da çok izlendiğini biliyoruz. O nedenle sadece Türkiye’de değil, dünyada da çok izlenenler de yer alacak Yakamoz s245. Adım kadar eminim.

Yorumlar (1)
Milagros Gutiérrez 9 ay önce
Engin Akyüre el mejor siempre...
Es el actor turco más querido para mi y todo Argentina. ..lo amamos en latino América y la Patagonia...
Engin te re quieroooo❤
Nadie te iguala SOS el unicoooo.
Por siempre te matemos.