19.11.2020, 11:53

Show zamanı!

Nihayet cumartesi gecesi beklenen an geldi ve İbo Show tekrar yayın hayatına girdi. Yıllardır, bu konu geçtiğinde sürekli savunduğum İbo Show gibi cumartesi günlerinin vazgeçilmezi, sazlı sözlü, hatta skeçleri olan eğence programlarının tekrar yayına girmesi dileğim nihayet gerçek oldu.

O gün, cumartesi günü sosyal medyaya göz gezdirdim. Benim gibi düşünen ne çok insan varmış. Herkes merakla ve heyecanla İbo Show’un başlamasını beliyordu. Ben de bekledim ve ekranın karşısına geçtim. Eskiden olduğu gibi konuklarıyla sohbet etti ve ses sanatçıları sesleriyle programa renk kattı… Geçirdiği talihsiz olay yüzünden İbrahim Tatlıses’in enerjisi alıştığımız gibi değildi. Ama yine de bu tarz programların boşluğunu doldurdu.

Şu sıralar pandemiden dolayı oluşan yasaklarla müzik sektörü oldukça zor zamanlar yaşamakta. Ön planda gördüğümüz sanatçıların arkasında enstrüman çalarak hayatını kazanan birçok müzisyen işsiz ve ekonomik olarak zor durumda… Her kanalda müzisyenlere yer verilen eğlence programları olsa o müzisyenler için de belki ekonomik olarak fazla bir gelir sağlamaz ama onlar için bu sürede moral olabilir diye düşünüyorum. Hatta birbirinden değerli ama sesini duyuramayan birçok müzisyene de kendilerini ifade etme fırsatı doğabilir. Eskiden Okan Bayülgen ve Beyaz Show’da olduğu gibi genç yeteneklere izleyiciyle buluşma şansı verilebilir.

Her şey para kazanmak değildir. Bu pandemi sürecinde televizyon kanalları da sosyal sorumluluk projesi gibi böyle eğlence programları yapabilir. Düşüncem biraz romantik gelebilir ama bu programlar seyircinin de özlediği programlar. İşin ekonomik boyutunu bilmem ama belki de dizi bütçesinden daha uygun bile olabilir.

Bunu başlatan Star TV’yi tebrik ediyorum ve darısı diğer kanalların başına diyorum.

Sağlıklı ve güzel günler dileğiyle…

Yorumlar (0)
açık
Günün Anketi Tümü
En şık dizi karakteri hangisi?
En şık dizi karakteri hangisi?