Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı'ndan fragman yayınlandı

SİNEMA 28.04.2023, 17:20 28.04.2023, 17:13
Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı'ndan fragman yayınlandı

Suzanne Collins'in roman serisinden uyarlanan Açlık Oyunları'nın son filminden sekiz yıl sonra, oyunların ilk dönemlerini konu edinen yeni bir filmle Açlık Oyunları evreni genişliyor. Kitaplarda anlatılan Katniss Everdeen'in mıntıkası 12. Bölge'yi tekrar konu alan Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı (The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes), bu kez 64 yıl öncesine gidiyor.

Dört filmin de yapımcılığını üstlenen Nina Jacobson ve ilk film hariç üçüne de yönetmenlik yapan Francis Lawrence'ı tekrar bir araya getiren Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı'nın oyuncu kadrosunda Rachel Zegler, Tom Blyth, Hunter Schafer, Peter Dinklage, Viola Davis, Jason Schwartzman, Burn Gorman, Fionnula Flanagan, Kjell Brutscheidt, Isobel Jesper Jones, Josh Andrés Rivera ve Ashley Liao gibi isimler yer alıyor.

Fragmanda 12. bölge haracı Lucy'nin, göründüğü ilk karede alaycı bir şekilde reverans yapışı, orijinal seride Katniss'in yaptığı eylemin aslında çıkış noktası olduğunu vurgulayarak yeni karakter hakkında CinemaCon'da detay verdiler: Açlık Oyunları serisinde görmeye alışık olunan o kahraman olmaya hevessiz bir ana kahramanın aksine daha farklı bir ana karakteri, "oyunların, reytinglerin düştüğü ve insanların onları izlemek istemediği bir zamanda, haraçların çocuklar için oyunları eğlenceli kılmakla görevlendirildiği bir zamanda" göreceğiz. Dört filmlik seride Capitol'un tiran lideri olarak gördüğümüz Coriolanus Snow'un gençlik hâlini de Lucy Gray'in mentoru olarak izleyeceğiz. Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı, 17 Kasım 2023 tarihinde vziyona girecek.

Yorumlar (0)