Başka Sinema seçkisi, ağustos ayı boyunca ENKA Sanat’ta!  

SİNEMA 02.08.2023, 17:27
Başka Sinema seçkisi, ağustos ayı boyunca ENKA Sanat’ta!  

Sinema keyfini her yaz açık havaya taşıyan ENKA Sanat, 4-25 Ağustos tarihleri arasında Başka Sinema iş birliğiyle hazırladığı seçkiyle sinemaseverlerin karşısına çıkacak. Seçki kapsamında, son dönemin öne çıkan yerli ve yabancı filmlerinden oluşan birbirinden güzel filmler, ENKA Açıkhava Tiyatrosu'nda “1 bilet alana 1 bilet bedava” kampanyası ile izleyiciyle buluşacak.

Ödüllü ve dikkat çeken filmleri bir araya getiren seçki, 4 Ağustos'ta Özcan Alper'in yönettiği 2022'de Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde “En İyi Senaryo” ve “En İyi Film” ödüllerini alan “Karanlık Gece” gösterimiyle başlayacak. 7 Ağustos'ta Baz Luhrmann’ın yönettiği ve Austin Butler, Tom Hanks, Helen Thomson ile Richard Roxburgh’un oynadığı ünlü müzik ikonu Elvis Presley'in hayatını konu alan “Elvis” ile devam edecek. 9 Ağustos gecesi geçtiğimiz yılın en çok konuşulan yapımlarından biri olan Brendan Fraser'ın performansıyla Oscar'da “En iyi Erkek Oyuncu” ödülünü kazandığı “Balina” (The Whale), kaçıranlar ve tekrar görmek isteyenler için gösterime girecek. 11 Ağustos'ta Oscar ödüllü oyuncu Ben Kingsley’in ünlü ressam Dali’ye hayat verdiği biyografik yapım “Dali Diyarı” (Daliland) sinemaseverlerle buluşacak. 

14 Ağustos'ta Oscar ödüllü yönetmen Danny Boyle’un yönettiği Frankestein oyununun Londra’daki National Theatre sahnesindeki canlı çekimiyle beyaz perdeye taşındığı Benedict Cumberbatch ve Jonny Lee Miller rol aldığı”Frankenstein” ENKA Açıkhava sahnesinde perdeye yansıyacak. Yönetmen Nicolas Bedos’un henüz yayımlanmamış romanından uyarlayarak 35mm filme çektiği “Maskeli Balo” (Mascarade) ise 16 Ağustos'ta gösterime girecek. 21 Ağustos'ta yerli yapım “Ela ile Hilmi ve Ali” de sinemaseverlerin beğenisine sunulacak. Meksika’daki evinden kaçmak zorunda kalan, özgürlüğüne düşkün bir kadının hikayesini anlatan “Carmen”  22 Ağustos'ta, 1930'ların Fransa'ında geçen muzip komedi “Suç Bende” (The Crime is Mine) ise 25 Ağustos gecesi izleyicilerin karşısına çıkacak.   

Gösterinin biletleri Biletix ve ENKA Sanat Gişesi'nden alınabilir. 

4-25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek Açıkhava gösterimlerinin program takvimi ise şu şekilde:

  • Karanlık Gece - 04 Ağustos Cuma
  • Elvis - 07 Ağustos Pazartesi
  • Balina - 09 Ağustos Çarşamba
  • Dali Diyarı -11 Ağustos Cuma
  • Frankenstein - 14 Ağustos Pazartesi  
  • Maskeli Balo- 16 Ağustos Çarşamba
  • Ela ile Hilmi ve Ali - 21 Ağustos Pazartesi  
  • Carmen - 22 Ağustos Salı  
  • Suç Bende - 25 Ağustos Cuma

Yorumlar (0)