Bu cuma vizyonda hangi filmler yer alacak?

SİNEMA 06.07.2022, 12:02 06.07.2022, 15:18
Bu cuma vizyonda hangi filmler yer alacak?

Pek çok filmi dünyayla birlikte vizyona getiren Cinemaximum, her zaman olduğu gibi bu Cuma da birbirinden farklı türde yerli ve yabancı filmleri vizyona getiriyor. Aksiyondan fantastiğe, komediden gerilime ve korkuya önemli yapımların vizyonda olacağı Cuma günü, sinemaseverler sinemanın büyülü dünyasıyla buluşacak. Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü (Thor: Love and Thunder), Kan Kokusu (Shark Bait), Çirkin Şansı ve Asmoday: Cin’ur Racim filmlerinin vizyona gireceği 8 Temmuz Cuma gününün vizyon programı ve detayları cinemaximum.com.tr üzerinden takip edilebiliyor.

8 Temmuz Cuma günü vizyonunun öne çıkanları

İskandinav mitolojisi denilince ilk akla gelen Thor efsanesi, Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü (Thor: Love and Thunder) filmiyle vizyona giriyor. Avengers: Endgame sonrası Thor'un yaşadıklarıyla başlayacak olan film, yıllar sonra karşılaştığı ve artık Mighty Thor olduğunu öğrendiği Jane Foster ile birlikte tüm tanrıları yok etmeye ant içmiş Gorr the God Butcher'a karşı mücadele veren Thor'un hikâyesini anlatıyor.

James Nunn yönetmenliğinde vizyona girecek Kan Kokusu (Shark Bait), gerilim tutkunlarını sinemalara çekecek. Film, Meksika’da bahar tatilinin tadını çıkarmak isteyen bir grup gencin başlarından geçen talihsiz olaylar sonucu köpekbalığı ile yüzleşmelerini anlatıyor. 

Komedi tutkunlarını yakından ilgilendiren Çirkin Şansı, Bilal Kalyoncu yönetmenliğinde, Eylül Öztürk ve Halil İbrahim Göker oyuncu kadrosuyla vizyona giriyor. Film, Çingene mahallesinde büyümüş çiçek satarak geçimini sağlayan Pembe’nin kaza sonucu ölmesi ve arafta kalmasıyla dünyaya yeniden gönderilmesi ve yeni hayatında başına gelenleri konu ediniyor. 

Rotin Engin Tutuş’un yönetmen koltuğunda oturduğu korku filmi Asmoday: Cin’ur Racim, ünlü olmaya çalışan sosyal medya fenomenlerinin başlarından geçen talihsiz bir o kadar da korkunç olayları anlatıyor. 

Yorumlar (0)