“Bursa Bülbülü” bugün sinema salonlarında seyirci ile buluşuyor

SİNEMA 06.10.2023, 08:57 06.10.2023, 10:34
“Bursa Bülbülü” bugün sinema salonlarında seyirci ile buluşuyor

Ata Demirer’in, senaryosunu yazıp, aynı zamanda başrolünde yer aldığı, yapımcılığını BKM’nin üstlendiği, “Bursa Bülbülü” filmi bugün sinema salonlarında seyirci ile buluşuyor.

Hakan Algül’ün yönetmen koltuğunda oturduğu; rengarenk kadrosu, sürprizlerle dolu hikayesiyle Bursa Bülbülü; seyirciyi neşe, eğlence, hüzün ve kahkahaya boğarken, albümü satış rekorları kıran müzikleri ile de kalplerde taht kuracak.

Sürprizlerle dolu hikayesiyle sinemalara şenlik getirecek “Bursa Bülbülü” filminin konusu ise şöyle; Gazino kültürünün hala revaçta olduğu 1980’lerde, Bursa’da bir çay bahçesinde şarkıcılık yapan ve en büyük tutkusu kaset çıkarmak olan Cengiz’in hayatı Taşkın’la karşılaşmasıyla değişir. Taşkın’ın babası, dönemin ünlü bestekarı Şerafettin’in yaptığı bir bestenin kaseti için çok iyi bir çıkış olacağını düşünerek ağabeyinden borç alan Cengiz’in bu süreçte Taşkın ve Taşkın’ın kız kardeşi Arzu ile yaşadığı birbirinden talihsiz olaylar zinciri izleyenlere keyifli ve eğlenceli anlar yaşatacak.

Filmde Ata Demirer’in yanı sıra, Cem Gelinoğlu, Özge Özacar, Tarık Papuçcuoğlu ve Melek Baykal başta olmak üzere Celil Nalçakan, Toygan Avanoğlu, Berkay Tulumbacı, Seda Türkmen, Aycan Koptur, İnci Şen, Hakan Akın, Seçil Mutlu, Erkan Taşdöğen, Murat Kılıç, Neslihan Arslan, Ramiz Mullamusa, Cem Zeynel Kılıç, Bedir Bedir, Erkan Üçüncü, Uğur Arda Başkan, Muharrem Türkseven, Cem Cücenoğlu, Kerem Alp Kabul, Emre Şen, Mert Asker, Irmak Ecem Aydemir gibi birçok önemli usta isim yer alıyor.

“BURSA BÜLBÜLÜ” zengin kadrosu ve renkli hikayesiyle sinemalarda!

Yorumlar (0)