HARPUT KISA FİLM FESTİVALİ KAZANANLARI BELLİ OLDU!

SİNEMA 12.09.2021, 09:28 13.09.2021, 12:44
HARPUT KISA FİLM FESTİVALİ KAZANANLARI BELLİ OLDU!

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın destekleriyle Elazığ Valiliği tarafından ilk kez düzenlenen "Harput Kısa Film Festivali"nin kapanış töreninde festival süresince yarışan kısa ve belgesel filmlerin kazananları belli oldu.

Kısa film dalında Osman Sınav (Yapımcı-Yönetmen), Ahu Türkpençe (Oyuncu), Raşit Çelikezer (Yönetmen-Senarist), Mehmet Çepiç (Oyuncu), Natali Yeres (Sanat Yönetmeni), belgesel dalında ise Dr. Hakan Aytekin (Akademisyen-Belgesel Yönetmeni), Müjgan Taner (Belgesel Yönetmeni), Murat Tolga Şen (Sinema Yazarı), Dr. Musa Ak (Akademisyen-Belgesel Yönetmeni) ve Tülin Tezel (Belgesel Yönetmeni) gibi isimlerin jüri üyeliği yaptığı festivalde Yılmaz Gruda’ya yaşam boyu onur ödülü verildi.

Festival yönetmeni Kerim Abanoz, Harput Kısa Film Festivali’nin hem sinemamız hem de Elazığ bölgesi için fayda sağlayacağını söylerken festivalin danışmanlarından yapımcı-yönetmen Ertuğrul Karslıoğlu ise böylesine önemli festivallerin yerel ve ulusal çapta desteklenmesi gerektiğini belirtti. Karslıoğlu, festival sürecinde önemli bir film çalışmasına da adım atıldığının müjdesini verdi. Elazığ bölgesine özgü Ahçik türküsünden yola çıkılarak, Raşit Çelikezer’in yazdığı senaryonun usta yönetmen Osman Sınav tarafından filme alınacağını söyledi.

Yorumlar (0)
26
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yaz ekranında favori kadın dizi karakterin hangisi?
Yaz ekranında favori kadın dizi karakterin hangisi?