Özcan Alper’in yeni filmi ’’Senfoni İstanbul"un çekimleri başladı

SİNEMA 11.01.2024, 15:28
Özcan Alper’in yeni filmi ’’Senfoni İstanbul"un çekimleri başladı

Son filmi ‘’Karanlık Gece’’ filmi ile birçok ödülün sahibi olan yönetmen Özcan Alper yeni projesinin çekimlerine başladı. ’’Senfoni İstanbul’ adlı dökü-drama filmde Alper, İstanbul’un yüzyıllık edebiyat hafızasını, roman ve öykü karakterleri üzerinden anlatmayı seçiyor.

1920’lerden günümüze kadar İstanbul’u mekân olarak seçen roman karakterlerinin izinde ve onların belleğinden bir anlatı kuran film, farklı mevsimlerde ve farklı oyuncularla çekilecek.

‘’İstanbul Edebiyat Haritası, Senfoni İstanbul’’ projesi; Türkiye Edebiyatı’nın hafızalara kazınmış roman ve öykü karakterlerini günümüz İstanbul’unda takip ettiğimiz dökü-drama bir film olarak tasarlandı. Projede her bir edebiyat karakterine farklı oyuncular hayat verecek.

Proje tasarımını Özcan Alper ve yönetmen-senarist Uğur Aydedim’in yaptığı filmin, görüntü yönetmenliğini Yağız Yavru üstlenirken, projenin edebiyat danışmanlığını eleştirmen, yazar Semih Gümüş ve akademisyen Sena Hamra Aydın üstleniyor.

Nar Film’in yapımcılığını yaptığı projede, şu ana kadar oyuncu Kevork Malikyan, Tuğrul Tülek, Ozan Çelik ve genç oyunculardan Serap Bilgin, Yağmur Acı ve Mizgin Özel yer aldı. Projenin diğer bölümleri için cast çalışmaları devam ediyor.

Yorumlar (0)