Perşembe Sineması'nda bu hafta Yeraltı Esansı var

SİNEMA 12.10.2020, 13:33
Perşembe Sineması'nda bu hafta Yeraltı Esansı var

SALT'ın Garanti BBVA Mortgage desteğiyle sürdürdüğü Perşembe Sineması'nın "Evde" gösterimlerinin 4. filmi "Underground Fragrance / Yeraltı Esansı" 15 Ekim 19.00'dan 18 Ekim 23.59'a kadar saltonline.org’da çevrimiçi olarak izlenebilir. 

Yönetmenliğini Peng Fei Song'un yaptığı filmde, Çin’in güneyinden Pekin’e göçen Yong Le, çevreden topladığı eski ev eşyasını satarak geçimini sağlar. Soğuk Savaş döneminden kalma bir yeraltı sığınağında yoksul bir hayat süren genç adam, bir iş kazası sonucu geçici olarak görme yetisini kaybeder. Sığınağın labirenti andıran koridorlarında bir ip yardımıyla yolunu bulmaya çalışırken Xiao Yun ile tanışır.

Yong Le gibi göçmen olan genç kadın, artık gece kulüplerinde çalışmamak için saygın bir işe girme hayalleri kurmaktadır. Yerin üstündeyse, yıkılmak üzere olan evi karşılığında makul bir tazminat alabilme mücadelesi veren Lao Jin’in sağlığı da, birikimi de hızla tükenmektedir. Çaresiz ihtiyarın tek umudu, Yong Le’nin mobilyasını iyi bir fiyata satmasıdır.

Kalabalık başkentin kaosunda hayaller ve zorlukların bir araya getirdiği hayatları anlatan Underground Fragrance [Yeraltı Esansı] (2015), aynı yıl Venedik Günleri’nde Fedeora En İyi Film Ödülü’ne layık görüldü.

Yorumlar (0)
20°
açık
Günün Anketi Tümü
Yaz ekranında senin favori çiftin hangisi?
Yaz ekranında senin favori çiftin hangisi?