"Sen Ben Lenin"in vizyon yolculuğu başladı

SİNEMA 26.11.2021, 14:29 26.11.2021, 16:58
"Sen Ben Lenin"in vizyon yolculuğu başladı

Dünya prömiyerini 43. Moskova Film Festivali’nde, Türkiye prömiyerini ise 40. İstanbul Film Festivali’nde yapan Tufan Taştan’ın ilk uzun metrajı ‘Sen Ben Lenin’ bugün vizyona girdi. 

Tufan Taştan’ın senaryosunu Barış Bıçakçı ile yazdığı ilk uzun metrajlı filmi ‘Sen Ben Lenin’; Karadeniz’de bir kasabanın kıyısına vuran Lenin heykelinin dikilişinin ardından, başbakanın katılımıyla gerçekleşecek açılış töreninden hemen önce çalınmasını ve Ankara’dan görevlendirilen iki polisin kasabada kayıp Lenin heykelinin peşine düşmesinin hikayesini merkezine alıyor.

Başrollerini Barış Falay ile Saygın Soysal’ın paylaştığı filmde ikiliye Melis Birkan, Serdar Orçin, Nur Sürer, Salih Kalyon, Hasibe Eren, Özgür Çevik, Şerif Erol, Binnur Kaya, Mustafa Kırantepe, Serkan Keskin, Nazlı Bulum, Murat Kılıç, Sarp Aydınoğlu, Barış Yıldız, Sarp Akkaya, Necip Memili, Bige Önal ve Utku Çakar gibi birçok başarılı isim eşlik ediyor.

Yapımcılığını İstanbul Digital (ID) Film ve Yapım-eki’nin üstlendiği ‘Sen Ben Lenin’in şarkısı, Edip Cansever’in ‘Mendilimde Kan Sesleri’ adlı şiirinden Barış Diri tarafından bestelenirken Seyyal Taner tarafından da seslendirildi.

Yorumlar (0)