“Son Akşam Yemeği” film ekibi Anıtkabir’i ziyaret etti

SİNEMA 28.10.2023, 16:19
“Son Akşam Yemeği” film ekibi Anıtkabir’i ziyaret etti

Son Akşam Yemeği” film ekibi Anıtkabir’i ziyaret etti. Çekimlerin ilk gününde ‘motor’ demeden önce Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz anısına saygı duruşu sonrası İstiklal Marşı okuyarak sete başlayan “Son Akşam Yemeği” oyuncuları, film vizyona girdiği ilk gün de Anıtkabir’i ziyaret etti. Aşçıbaşı Ahir Usta karakteriyle geçmişi temsil eden Engin Şenkan ile torunu Elif rolüyle Cumhuriyetimizin geleceğe dönük yüzünü sembolize eden çocuk oyuncu Azra Aksu Anıtkabir’de mozoleye çiçek bıraktılar.

CineGenna Pictures’ın yapımcısı olduğu, Levent Onan’ın yönettiği “Son Akşam Yemeği” film ekibi Anıtkabir’i ziyaret edip Atatürk’e saygılarını sundu. 

Bu hafta vizyona giren filmde dede ve torun olarak başrolleri paylaşan, canlandırdığı Aşçıbaşı Ahir Usta karakteriyle geçmişimizi, 600 yıllık Osmanlı İmparatorluğu’nu temsil eden Engin Şenkan ile torunu Elif rolüyle Cumhuriyetimizin geleceğe dönük yüzünü sembolize eden çocuk oyuncu Azra Aksu’nun Anıtkabir ziyareti anlamlı bir fotoğraf oluşturdu. İki oyuncu da diğer oyuncular ve film ekibiyle birlikte mozoleye çiçek bıraktılar. 

Cumhuriyetimizin 100. yılında sıcak, samimi ve cesur hikayesiyle günümüzden bir asır önce Cumhuriyetimizin ilan edilmesine yirmi dört saat kala yaşananları beyazperdeye taşıyan “Son Akşam Yemeği”nde Engin Şenkan, Azra Aksu, Onur Tuna, Pelin Akil, Necip Memili, Aslı Tandoğan, Cemal Hünal, Yasemin Baştan, Mustafa Kırantepe, Nehir Gökdemir ve Tuba Daştan rol alıyor. 

Yorumlar (0)