“Tek Yürek İmalat-ı Harbiye” 10 Mart’ta seyirci ile buluşuyor

SİNEMA 04.03.2023, 17:38
“Tek Yürek İmalat-ı Harbiye” 10 Mart’ta seyirci ile buluşuyor

Heyecanla ve merakla beklenen “TEK YÜREK İmalat-ı Harbiye” sinema filmi 10 Mart’ta seyirci ile buluşuyor.

MKE Ankaragücü Spor kulübünün katkılarıyla hazırlanan film, İmalat-ı Harbiyeli işçilerin 1910’da oynamaya başladıkları futbolun kısa sürede milli bir davaya dönüştüğü olayları ve istiklal savaşında verdikleri mücadeleyi konu ediniyor. Ankaragücü’nün kuruluş hikâyesini de anlatan film hem geçmişte hem de günümüzde geçiyor. “Birlik, dayanışma ve mücadele” değerleri üzerine kurulu olan film, İmalat-ı Harbiyeli futbolcuların geçmişte memleket için tek yürek olup mücadele etmeleri ve taraftarın günümüzde kanser hastası Yiğit için tek yürek olup mücadele etmesini çapraz kurgu yöntemiyle anlatıyor.

Başrollerini Turgay Tanülkü, Sitare Akbaş, İnanç Konukçu, Sedef Şahin, Esat Deniz Abdaloğlu, Tarkan Göller, Anıl Çelik, Ceyhun Fersoy ve Ömer Toprak Yılmaz oluştururken, birçok ünlü isim de filmde rol alıyor. Hakan Çankaya, Cem Kılıç, Mert Karabulut, Salih Tıraş, Mehmet Sabri Arafatoğlu, Mustafa Şenocak gibi isimlerin de rol aldığı filmde yaklaşık bin 500 oyuncu görev aldı.

AKS Medya, Serçe Yapım ve Clean B. Film tarafından yapımı üstlenilen filmin senaryosu Eyüp Coşkun tarafından kaleme alındı, yönetmenliğini Serdar Çetinkaya yaptı. MKE Ankaragücü’nün yöneticilerinden İsmail Mert Fırat, Yusuf Buğra Tanık, Mehmet Şahin ve Ankara'nın değerli iş insanları; Muhsin Karataş, Serdar Güler, Fikret Öztürk ve Hakan Bilgin’in maddi manevi destekleriyle hazırlanan film 10 Mart 2023 tarihinde tüm sinemalarda vizyona giriyor.

7 Mart’ta Ankara-NATA VEGA AVM’de yer alan Prestij Sinemalarında yapılacak galaya, oyuncularla film ekibinin yanı sıra spor dünyasından iş dünyasına, siyasilerden Ankara’nın ünlü isimlerine kadar birçok kişi katılacak.

Yorumlar (0)