Yapımcısından Cem Karaca filmiyle ilgili açıklama

SİNEMA 24.08.2023, 16:16 26.08.2023, 12:57
Yapımcısından Cem Karaca filmiyle ilgili açıklama

İsmail Hacıoğlu'nun Cem Karaca'yı canlandıracağı usta ismin hayatını anlatacak filmin hazırlıkları devam ediyor.

Yapımcılığını Fikri Harika Podüksiyon ve Aytaç Medya'nın yaptığı filmle ilgili şirketten açıklama geldi. 

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Kamuoyunun Dikkatine;

Fikri Harika Prodüksiyon ve Aytaç Medya yapım şirketleri olarak usta sanatçı Cem Karaca’nın hayatını anısına yakışır bir şekilde sinemaya aktarmak, sanatçının hafızalarda yer eden şarkılarıyla birlikte hayatının, gelecek kuşaklara sinemanın benzersiz gücüyle de anlatılmasını sağlamak için çok önemsediğimiz bir yola çıktık. 

Filmimiz Cem Karaca’nın çocukluğundan başlayıp sürgün yıllarında vatandaşlıktan çıkartılmasının ardından 1987 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yaptığı dönemi kapsamaktadır. 

Bu süreçte Cem Karaca’nın oğlu Emrah Karaca, filmimize danışman olarak katkı sağlamakta, bütün arşivini birinci elden bizimle paylaşmakta ve en başından beri destek olmaktadır.

Filmimizin merhum sanatçı Cem Karaca’nın anısına yakışır şekilde çekilmesi, vizyon tarihinde Cem Karaca hayranları ve sanatseverlerle buluşması için çalışmalarımız hız kesmeden devam etmektedir. 

Cem Karaca’nın hayatının beyazperdeye aktarmak üzere çalışmalarımıza başlamadan önce gerekli izinler alınmış olup tüm yasal süreçler tamamlanmıştır. Ek olarak, filmde çok özel bir yere sahip olan, belleklerde iz bırakan unutulmaz Cem Karaca şarkılarıyla ilgili de izinler alınmıştır. 

Filme konu olan tarihler;  dava açarak çekimlerin durdurulması için süreç başlatan İlkim Karaca’nın, Cem Karaca’nın hayatında olmadığı hatta Cem Karaca’yla tanışmadığı süreci kapsamaktadır.
Bilginize sunarız

Saygılarımızla,

Fikri Harika Prodüksiyon

Aytaç Medya"

Yorumlar (0)