"Siz bildiğiniz gibi yapın kardeşim"

SOSYAL MEDYA 21.10.2020, 15:06 22.10.2020, 10:42
"Siz bildiğiniz gibi yapın kardeşim"

Twitter hesabından paylaştığı bir metinle SMA hastalığına ve ailelerin çocuklarına ilaç bulmakta zorlandıklarına dikkat çekti.  

Yılmaz, paylaşımında, "Dostlarım, iyi, güzel insanlar… Yakın zamanda özellikle bir konuda çok mesaj alıyorum. Çaresiz kaldığım bir hadise olduğu için sizlerle de paylaşmak istedim. SMA hastası küçük yavrular… Aileler her türlü çabayı göstermelerine rağmen bu amansız hastalıkla mücadelede yeterli desteği göremiyorlar. Tedavi, ilaçlar çok pahalı. Evet sen, ben maddi yardım edelim. Elbette olan olmayanla paylaşacak bu böyle.

Ama yetkililerden de rica ediyorum. SMA hastalığı ile mücadele için devletimiz bir bütçe ayırıyor mu? Bu ailelere bir kolaylık bir destek? İlaçların ülkemize getirebilmesi bile işin maddi kısmına çok etki edebilir. Kulak verdiğim 2 aile de böyle söyledi. Dostlarım ben elimden geleni elbette yaparım. Sizden hepinizden rica ediyorum, pamuk eller cebe bölümü işin en kolay bölümü… Ben kahramanlık yapayım, şunu şunu yapayım derdinde de değilim. Akıl akıldan üstündür. SMA’lı yavrular için ne yaparız ne yapalım derseniz en yetkilisinden, konuya en uzak kişisine kadar fikrinize yardımınıza ihtiyacım var.

Şimdi, zaten kampanya sürdüren 2 kardeşimizi paylaşıyorum. Bu ailelere moral, maddi destek, fikir verecek, yol gösterecek herkesin, her kurum karşısında saygıyla eğiliyorum. Hepinize sağlık diliyorum." ifadelerini kullandı. 

Bakanlığa destek önerisi

Bu paylaşımın ardından da Sağlık Bakanlığı’na da seslenen Yılmaz, sağlık çalışanlarına destek olacak bir organizasyonda ücret almadan yer alabileceğini söyledi.  Ancak Yılmaz'ın bu paylaşımlarına çok sayıda kötü eleştiri içeren yorum yapıldı. Yapılan yorumların birkaçını paylaşan usta komedyen sonunda isyan etti ve "Sanıyorum bu kadarı yeter. Siz bildiğiniz gibi yapın kardeşim. Tesekkürler" dedi. 

Yorumlar (0)
23°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ekranın unutulmayan babaları arasından favorini seç!
Ekranın unutulmayan babaları arasından favorini seç!