BluTV'ye 16 ödül birden!

TV 13.11.2021, 15:28 15.11.2021, 09:38
BluTV'ye 16 ödül birden!

BluTV, imza attığı özel yapımlar ve de izleyicileriyle buluşturduğu, tüm dünyada konuşulan, ödüllü yabancı dizilerle sadece bir ayrıcalık yaşatmakla kalmıyor, aynı zamanda içeriklerine özel paylaştığı projelerle de ödüllere doymuyor. Platform, 11-12 Kasım tarihlerinde bu sene 16’ncısı gerçekleşen Felis Ödülleri’nden büyük ödülle birlikte toplam 16 ödüle layık görüldü.

Sektörün en iyilerinin ödüllendirildiği, Mediacat tarafından düzenlenen ödüllerde BluTV’nin dijital ajansı Punch BBDO, ‘İlk ve Son’ için hazırladıkları ve sadece Türkiye’de değil, dünyada da bir “ilk” olan ‘Terapi Yorum’ seçeneğiyle ‘Marka Deneyimi & Aktivasyon’ kategorisinde büyük ödülün sahibi oldu. Bu özel proje ayrıca beş Felis ve altı başarı ödülüne de layık görüldü. Özge Özpirinçci ve Salih Bademci’nin başrollerini paylaştığı, BluTV’nin büyük ses getiren dizisinde platforma yerleştirilen ikinci bir ses kanalı ile izleyiciler diziyi, bir ilişki terapistinin yorumları eşliğinde izleme şansı yakalıyor. Sosyal medyada da çok konuşulan bu uygulama ile diziyi izleyenlerin neredeyse yüzde 50’lik bir bölümü ‘Terapi Yorumu’ deneyimlemek için ‘İlk ve Son’u ikinci kez izledi.

‘THE HANDMAID’S TALE’A DA ÖDÜL!

Türkiye’de sadece BluTV ayrıcalığıyla izleyicilerle ABD ile aynı anda buluşan ödüllü dizi ‘The Handmaid’s Tale’ın 4. sezon fragmanında herkesi büyük bir sürpriz bekledi. Punch BBDO’nun özgün fikri ile fragmanlardan birinde Gilead kadınlarının sesi yerine Türkiye’deki kadın protestolarından sesler kullanıldı. Herhangi bir medya bütçesi olmadan organik olarak geniş bir yayılıma kavuşan ‘Protesto Fragman’ adlı bu proje ile BluTV, yine ‘Marka Deneyimi & Aktivasyon’ kategorisinde ‘Düşük Bütçe Büyük Etki’ başlığında Felis Ödülü’ne layık görülürken, yine aynı çalışmayla üç de başarı ödülüyle törenden ayrıldı.

BluTV, dijital ajansı Punch BBDO ile imza attığı öncü projelerle toplamda 16 ödülle önemli bir başarıya imza attı.

Yorumlar (0)