Cenk Soner anlattı: "Fox neden NOW oldu?"

TV 16.02.2024, 16:39 16.02.2024, 17:31
Cenk Soner anlattı: "Fox neden NOW oldu?"

https://mediacat.com/simdi-her-gun-her-an-now-zamani/FOX, 12 Şubat akşamı Ana Haber bülteninde isim değişikliği yaparak, yayın hayatına “NOW” ismiyle devam edeceğini açıklamıştı. The Walt Disney Company Türkiye Genel Müdürü Cenk Soner, NOW’ı konuşmak üzere ilk röportajını MEDIACAT'e verdi, isim değişikliğinin ardında yatan sebep ve süreçler hakkında konuştu.

The Walt Disney Company’nin, FOX markalı varlıkları 2019 yılında satın almasıyla birlikte marka isimlerinin belirli bir süre içerisinde değişmesine karar verildiğini ve bu nedenle FOX olan kanal isminin NOW olarak değiştiğini açıklayan Soner, ilk etapta birkaç farklı isim alternatifi olduğunu ancak yasal süreçlerin verdiği uygunluğa göre NOW isminde karar kılındığından söz etti.

İzleyicinin isim değişikliğini kolay kabulleneceğini dile getiren Cenk Soner, kanalın içeriklerinde hiçbir değişiklik olmadığını ve bu geçişi kolaylaştırmak için değişimin özellikle sezon ortasında yapıldığını, böylelikle logonun değiştiği günün ertesinde izleyicilerin sezon başından beri takip ettikleri dizi ve programları bulduklarını dile getirdi.

Röportajda; FOX logosunun renginin korunduğundan, ekran grafiklerinde de çok minimal değişikliklere gidildiğinden bahsedildi. 

Röportajın tamamını okumak için:  

https://mediacat.com/simdi-her-gun-her-an-now-zamani/

Yorumlar (0)