"Dünyadan Haberler" filmi yarın Netflix'te yerini alıyor

TV 09.02.2021, 16:15 09.02.2021, 16:18
"Dünyadan Haberler" filmi yarın Netflix'te yerini alıyor

Paul Greengrass tarafından yazılıp yönetilen ve başrolünü Tom Hanks'ın oynadığı etkileyici bir hikâye olan Dünyadan Haberler filmi yarın Netflix'te yerini alıyor. En son 2013 yılında, En İyi Film Oscar'ı adayı Kaptan Phillips'te birlikte çalışan yıldız oyuncu ile yönetmen bu filmde yeniden buluşuyor. 

ABD İç Savaşı'nın sona ermesinden beş yıl sonra, üç muharebe görmüş gazi Yüzbaşı Jefferson Kyle Kidd (Hanks) başkanlardan ve kraliçelerden haberler, görkemli kan davaları, yıkıcı felaketler ve dünyanın her yerinden sürükleyici maceralar içeren gerçek hikâyeler anlatarak kasaba kasaba gezmektedir.

Teksas'ın düzlüklerinde Johanna (Helena Zengel, Oyunbozan) adlı 10 yaşındaki kızla yolları kesişir. Kiowa yerlileri tarafından altı yıl önce kaçırılan kız onlardan biri gibi yetiştirilmiştir. Hiç tecrübe etmediği bir dünyaya karşı düşmanca tavırlar sergileyen Johanna, her ne kadar istemese de biyolojik teyzesi ve eniştesine geri götürülmektedir. 

Kidd, çocuğu yasalara göre ait olduğu yere bırakmayı kabul eder. Acımasız vahşi doğada yüzlerce kilometre yol kat eden ve kendilerine bir ev arayan ikili, hem insanlardan hem de doğa koşullarından kaynaklanan muazzam zorluklarla karşılaşacaktır.

Dünyadan Haberler, ABD Ulusal Kitap Ödülü finalisti olan, çok satan bir Paulette Jiles romanından uyarlandı. 

Yorumlar (0)
18
kapalı
Günün Anketi Tümü
Senin favori yeni sezon dizin hangisi?
Senin favori yeni sezon dizin hangisi?