Efsane çizgi film, TRT Çocuk ekranlarına geri dönüyor

TV 03.07.2021, 09:21 03.07.2021, 13:28
Efsane çizgi film, TRT Çocuk ekranlarına geri dönüyor

TRT Çocuk, izleyicilerini yepyeni bir maceraya davet ediyor. “Nils ve Uçan Kaz” anne ve babaları geçmişe doğru bir yolculuğa çıkarırken çocukları da keyifli hikâyesiyle eğlendirmeyi hedefliyor.

Birbirinden farklı yeni yapımlarla çizgi film yelpazesini genişletmeye devam eden TRT Çocuk, bir döneme damga vuran “Nils ve Uçan Kaz”ın yeni versiyonunu izleyicilerle buluşturmaya hazırlanıyor. 1980’lerde TRT’de yayınlanan çizgi film, baştan aşağı yenilenen tasarımıyla kuşaklar arası bir köprü oluşturacak. Yakın dostu Martin ve kazlarla bir yolculuğa çıkan Nils, 5 Temmuz’dan itibaren TRT Çocuk izleyicilerini maceralarına ortak edecek.

TRT Çocuk’ta yeni bir serüven başlıyor

Üç boyutlu animasyon tekniğiyle yenilenen “Nils ve Uçan Kaz”, yeni tasarımıyla çocukları ekran başında eğlendirirken, ebeveynlere de çocukluk yıllarını hatırlatacak. 80’li yıllarda TRT’de yayınlanan ve pazar sabahlarının vazgeçilmezi olan çizgi film, çocukların aileleriyle birlikte keyifli zaman geçirmesini sağlayacak. Çocuklar, Nils’e Uçan Kaz ile çıktığı maceralarda eşlik edecek ve onunla birlikte yeni coğrafyaları keşfedecek.

1909 yılında Nobel Edebiyat Ödülü’nü alan Selma Lagerlöf’ün aynı adlı klasik eserinden uyarlanan “Nils ve Uçan Kaz”, 5 Temmuz’dan itibaren her gün 17.15 ve 20.05’de TRT Çocuk ekranlarında olacak.

Nils ve Martin ile kuzeye yolculuk

Gözü kara bir çocuk olan Nils, bir gün minik bir insana dönüşür. Hayvanlarla konuşabildiğini fark eden Nils, bir çiftlik kazı olan Martin ile arkadaş olur. Sadık arkadaşıyla birlikte bir yaban kazı sürüsüne katılarak sıra dışı bir yolculuğa çıkan Nils, kazların tecrübeli lideri Akka, uysal kartal Gorgo, iyi kalpli Yumuşak Tüy ve iki rakip kız kardeşinin oluşturduğu topluluğun kurallarına göre yaşamayı öğrenir.

Yorumlar (0)
24°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Yaz ekranında senin favori dizin hangisi?
Yaz ekranında senin favori dizin hangisi?