“Oluversin Gari”yi anlattılar

TV 06.07.2021, 12:04 07.07.2021, 10:09
“Oluversin Gari”yi anlattılar

Bu akşam FOX’ta ekran yolculuğuna başlayacak olan “Oluversin Gari” film serisinin başrol oyuncuları Aslıhan Malbora ve Birand Tunca ilk kez birlikte başrol paylaştıkları için çok mutlu olduklarını belirttiler.

Filmde Derya karakterine hayat veren Malbora; “Okumuş, bilgili, kültürlü bir karakteri canlandırıyorum ve en büyük amaçlarından biri de kültürel mirasına sahip çıkıp, tarihi alanları korumak. Derya benim için çok özel bir yere sahip. Kendimle de birçok noktada benzerlik buluyorum. Birand benim bu sektördeki en eski arkadaşlarımdandı. Bu filmde de birlikte oynadığımız için çok mutluyum” dedi.

Birand Tunca ise Güney karakteri ile hayranlarıyla buluşacak. Arkeolojiye her zaman ilgi duyduğunu söyleyen Tunca; “Güney, arkeoloji bölümünü bitirdikten sonra yurt dışında master yapmış bir genç. Sahilköy’e gittiğinde hiç beklemediği birçok şey ile karşılaşacak. Bende arkeolojiye her zaman ilgi duymuştum. Bu ilgimi filmden sonra geliştirebilmeyi çok isterim. Böyle güzel bir bölgede bu kadar güzel bir ekip ile bu işi yaptığım için çok mutlu ve heyecanlıyım” şeklinde konuştu.

Yapımcılığını Juli Sanat’ın, yönetmenliğini Hasan Doğan'ın üstlendiği “Oluversin Gari” film serisinin senaryosunu Murat Gürvardar kaleme alırken, müziklerini ise Barış Aryay besteliyor.

Filmin konusu: Arkeolog olan Güney (Birand Tunca), babası Salih’in (Suat Sungur) tarihi bir alanda otel yapacağını öğrenmesiyle Sahilköy’e doğru yola çıkar. Otel yapımını durdurmak için araştırmaya başlayan Güney, köyde kendisi gibi otel yapımına karşı olan aktivist Derya (Aslıhan Malbora) ile tanışır. Otel arazisini almak ve kazıya başlamak için rüşvetten, usulsüzlüğe her türlü dalavereye hazır olan Salih için işler, oğlunun Sahilköy’e gittiğini öğrenmesiyle karmakarışık olur. Köyde varlığından şüphelendiği bir antik kentin izini süren Güney, kendini bir anda aşkın içinde bulur ama eski sevgilisi Seda’nın (Tuğba Melis Türk) ve köyde hazine arayanlarla otel yapılmasını isteyen köylülerin arasında kalır…

Yorumlar (0)