TRT Müzik’te yeni yayın dönemi başlıyor

TV 13.10.2023, 11:35 13.10.2023, 13:21
TRT Müzik’te yeni yayın dönemi başlıyor

Müzik yayıncılığının köşe taşı TRT Müzik, yeni yayın dönemine yepyeni isimlerle ve yeni programlarıyla 14 Ekim itibarıyla başlıyor.

Türk Sanat Müziği’nden Türk Halk Müziği’ne, Pop’tan Caz’a, etnik müzikten evrensel müziğe ve dünyanın en ünlü sanatçılarının vereceği eşsiz konserlere kadar geniş bir yelpazede yer alan birçok yapımı müzikseverlerin beğenisine sunacak olan TRT Müzik, 14 Ekim’den itibaren yeni yayın dönemine başlıyor. Kültür mirasımızdan esinlenen yeni yapımlarıyla, müziği geleceğe aktarmanın ve anlatmanın yeni yollarıyla müzikte yeni bir dünyanın kapısı aralayan TRT Müzik, yeni yayın döneminde sevilen programlarının yanı sıra 14 yeni programı da müzikseverlerin beğenisine sunacak.

14’ü yeni 45 program ekranlara gelecek

Yenilenen içerikler, renkli ve eğlenceli yapımlar, gençlerin nabzını tutacak programlar ve geleneğe sahip çıkan müzik-belgeseller hepsi ve daha fazlası TRT Müzik’in yeni yayın döneminde ekranlarda olacak. Yeni yayın döneminde seyirci ile buluşacak 45 programın 14’ü yeni yapım olacak. Kapadokya’nın büyülü atmosferinin notalara yansıyacağı “Kapadokya Günlükleri”, sevilen sanatçıların unutulmaz anlarına eşlik eden şarkıların izleyiciye ulaşacağı “Hayatımın Şarkıları”, müzik tarihimizde iz bırakan sanatçıları müzikseverlerle buluşturacak olan “Müziğin Efsaneleri” ve ömrünü müziğe adayan sanatçıların şarkılarına dair hikâyelerin ekrana geleceği “Hayatım Müzik” programları TRT Müzik’in müzikseverlere ulaştıracağı yeni programlardan bazıları olacak.

Sevilen müzisyenlerin muhteşem performanslar sergileyeceği “Şarkımız Bizim”, klasik ve popüler Türk Müziği’nin en nadide eserlerinin Tuğçe Pala’nın sesi ile buluşacağı “Nazende”, sevilen sanatçı Gülay’ın efsane programı “Damlalar” programı ve tasavvuf müziğini ekranlardan gönüllere taşıyacak olan “Semavi Hisler” ile tasavvufi eserleri ekranlara taşıyacak olan “Sokağın Nefesi” programları izleyenlerin gönlüne seslenecek. TRT İzmir Radyosu saz sanatçılarının icrasını ekranlara taşıyacak olan “Sazlar Söylüyor”, Selahattin Alpay’ın hayranlarını ekran başına toplayacak olan “Türkü Deryası”, Cafer Nazlıbaş’ın icraları kadim ezgilerin yankılanacağı “Meşkhane” programları TRT Müzik’in yeni yayın döneminde ilgi ile izlenecek yapımlar arasında yer alacak.

Mina Roza Güngör’ün sunumuyla genç kuşak solist ve virtüözlerin konuk olarak ağırlanacağı “Müzik Kuşağı” ilk bölümünde Ahsen İl’i konuk alırken, her hafta dünyaca ünlü yıldızların konserlerini ekrana getirecek konser kuşağı programı ise ilk haftasında dünyaca ünlü keman virtüözü “David Garrett'in Roma Konseri”ni TRT Müzik’te ekranlara getirecek.

Yeni programların yanı sıra sevilen programların yeni bölümleri de dikkat çekici içeriklerle izleyiciye sunulacak. TRT Müzik, belleklerde iz bırakacak belgesellerin, TRT’nin muazzam arşivi taranarak oluşturulan eşsiz programların, dünya starlarının ses getiren konserlerinin ekranlara taşınacağı yeni bir sezonda tüm müzikseverleri ekranları başına davet ediyor.

Yorumlar (0)