Walt Disney Company'e 37 ödül verildi

TV 17.01.2024, 17:29
Walt Disney Company'e 37 ödül verildi

Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi tarafından bu yıl 75’incisi düzenlenen Emmy Ödülleri’nde (Emmy Awards®) The Walt Disney Company, içerikleriyle toplamda 37 ödül kazanırken; bu yıl Altın Küre Ödülleri’ne (Golden Globe Awards®) de damga vuran The Bear, toplamda 10 ödül kazandı.

Emmy Ödülleri’nin 75’incisi, Los Angeles'taki Peacock Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu. The Walt Disney Company, bünyesindeki ABC, Disney+, Disney Television Studios (20th Television Animation, 20th Television, and ABC Signature), FX, FX Productions, Hulu, National Geographic ve The Walt Disney Studios (20th Century Studios, Lucasfilm Ltd., ve Marvel Studios) içerikleriyle toplamda 37 ödüle layık görüldü.

The Walt Disney Company’ye ödül yağdı

Gecede, The Bear ve Elton John Live: Farewell From Dodger Stadium dışında ön plana çıkan bir diğer yapım da Welcome to Wrexham oldu. Ünlü Hollywood yıldızları Rob McElhenney ve Ryan Raynolds’ın futbol kulübü Wrexham’ı yönetme maceralarını anlatan belgesel dizi 5 dalda Emmy kazanmayı başardı.

Dancing with Stars’ın 3 ödül aldığı gecede, Beauty and The Beast: A 30th Celebrationve bir televizyon efsanesi olan The Simpsons 2 Emmy’nin sahibi olurken; The Mandalorian, Ms. Marvel, Only Murders in the Building, The 1619 Project, Abbott Elementary, Atlanta, Five Days at Memorial, The Great, Jeopardy!, Prey, Star Wars: Visions ve The Territory de 1’er ödül aldı. Böylece The Walt Disney Company yapımları toplamda 37 Emmy ile ödüllendirilmiş oldu.

The Bear tam 10 Emmy kazandı

Ailesinin sandviç dükkanını işletmek için Şikago’ya dönen yetenekli şef Carmy’nin, dükkanını ve kendisini dönüştürme yolculuğunu anlatan The Bear; en iyi dizi, en iyi erkek oyuncu ve en iyi kadın oyuncu ödüllerini aldığı Altın Küre’nin ardından, Emmy’ye de damga vurdu. Son yılların en ses getiren dizilerinden biri olan ve ülkemizde Disney+’ta izleyicilerle buluşan FX dizisi The Bear; en iyi dizi, en iyi erkek oyuncu, en iyi yardımcı erkek ve kadın oyuncu ödüllerinin de aralarında bulunduğu 10 Emmy’nin sahibi oldu.

Elton John ilk Emmy’sini kazandı

2006’da The Walt Disney Company'ye olağanüstü katkılarda bulunan kişilerin onurlandırıldığı “Disney Efsaneleri” listesine de giren, müzik tarihinin en büyük yıldızlarından Sir Elton John’un, Kuzey Amerika’daki son performansı Elton John Live: Farewell From Dodger Stadium 3 ödüle layık görüldü. Efsane müzisyenin çok özel konuklar ve hit şarkıları ile sevenlerine veda ettiği ve Disney+’tan izlenebilecek bu konser ile Elton John tarihte; Emmy, Grammy®, Oscar®, ve Tony® ödülleri kazanan 19’uncu kişi oldu.

Yorumlar (0)