"Dijital platformlar TV'yi yerinden edecek"

En son Sen Anlat Karadeniz dizisinde Tahir rolü ile büyük dikkat çeken oyuncu Ulaş Tuna Astepe Instagram'da canlı yayında dizilere dair konuştu.

YAŞAM 06.05.2020, 12:15 07.05.2020, 14:29
"Dijital platformlar TV'yi yerinden edecek"

Ünlü oyuncu Ulaş Tuna Astepe, mezunu olduğu İstanbul Erkek Lisesi'nin dernek başkanı ile instagram canlı yayınında buluştu. 

Astepe, dijital projelerde rolü odaklanma ve zamanı da daha geniş kullanma imkanının olduğunu ve bu nedenle de oyuncu adına daha iyi bir seçim olduğunu söyledi. Astepe, “Şu hali benim hoşuma gidiyor, Netflix gibi dijital medyanın. Ben şeye mecbur kalmaktan çok hoşlanmıyorum. İzlediğim bir dizi var, akşam 8’de ayarlayacağım da kendimi, oturup onun başında izleyeceğim. Benim çalıştığım dizilerin de bir kısmını sokakta konuştuğum insanlar YouTube’dan izliyor. Aslında biz kendi zamanımızı kendi istediğimiz gibi kullanmaktan daha çok hoşlanmaya başladık.

Televizyon bu konuda geri kaldı bence. Sinema bile seanslar koyuyor. Ama televizyon sana bir şeyi dayatıyor, işini gücünü ayarla gel izle gibi. Biraz o düzenden çıkıyoruz. Televizyon buna nasıl ayak uydurur bilemiyorum” diye konuştu.

Oyuncu ayrıca  3-4 saat dizi yapmanın, hikaye anlatıcılığı açısından çok gerçekçi olmadığını ifade etti. Televizyonda belirlenmiş olan saatte bir yapımı izlemenin kendisine gerçekçi gelmediğini anlatan Ulaş Tuna Astepe, “Herkesin evinde ücretsiz ulaşabileceği, izleyebileceği eğlence-bilgilenme aracı. Hala bir gücü var. Ama bu gücü internet atakları ile, internetin daha erişebilir olması ile televizyon yerini kısa vadede kaybedecek gibi geliyor” açıklamasını yaptı.

Yorumlar (0)