Astroloji 2022 için neler söylüyor?

ASTROLOJİ 29.12.2021, 18:07 01.01.2022, 16:35
Astroloji 2022 için neler söylüyor?

Yeni bir yıla artık sayılı saatler kaldı... Peki, 2022 nasıl bir yıl olacak? Hande Kazanova Elele dergisi için 2022 astrolojisini anlatan bir kitap hazırladı. Hande Kazanova'nın 2022 astrolojisi için kitapta yer alan bazı yorumları şöyle:

Gökyüzü bize neler söylüyor?

2022 yılına Venüs gerilemesiyle başlıyoruz! Venüs astrolojide bize keyif veren alanları, güzelliği, sanatı, alışverişleri, işbirliklerini, ortaklıkları ve en önemlisi parayı temsil eder. Ocak sonuna kadar maddi konularda büyük adımlardan kaçınmalı, lüks tüketim yerine daha makul olana yönelmeliyiz. Satış için uygun bir zaman olsa bile, alımlar için uygun bir zaman olmayacak. 40 gün boyunca özel hayatımıza, çalışma arkadaşlarımızla olan ilişkilerimize, parasal durumumuza dikkat edelim. Bu dönem 8 yıllık periyotlarla bağlantılı olduğundan 2013 Aralık-2014 Ocak ayında yaşadıklarımıza benzer olaylar yaşanabilir. O dönem birileriyle aramızda bir sorun olduysa o kişilerle bağlantılar kurulabilir veya evren ilginç bir şekilde yollarımızı kesiştirebilir. Böyle bir durumda sorunları konuşmak, ilişkiyi düzeltmek ve özür dilemek için şansımız olur. Eski iş bağlantıları, kariyer oluşumları, eski ilişkiler önem kazanırken, yeni adımlardan, alımlardan, girişimlerden, estetik uygulamalardan uzak durmalıyız.

JÜPİTER MAYIS AYINA KADAR BALIK BURCUNDA DOLAŞIYOR

Bu sene Jüpiter mayıs ayına kadar Balık burcunda dolaşıyor. Klasik astrolojide Jüpiter Balık burcunu yönetir ve aralarında doğal bir ilişki bulunur. Şükretmeyi, yüceltmeyi temsil eden Jüpiter, sanatı ve özellikle müziği temsil eden Balık’la birleştiğinde, müzikal gelişmeler, sanat alanında yeni teknolojiler, yeni tür müziklere ve formlara açık olmayı beraberinde getirecektir. Bu dönem içinde yapılacak müziklerde, şarkılarda, sanatla ilgili aktivitelerde duygusallık artabilir. Yaratıcılık ve hayal gücü yüksek olacaktır. Empatimiz bu dönem içinde gelişebilir, dünyanın acısını yüreğimizde Jüpiter Balık transiti sırasında fazlasıyla hissedebiliriz. Din ve mistik konular, ruhani çalışmalar ön plana çıkar. Evsiz, yardıma muhtaç ve bizden daha zor durumda olan insanlara, hastalara, çaresiz insanlara, mahkumlara şefkat ve acıma duygusuyla veya başka bir bakış açısıyla yeniden yaklaşılır ve çözümler sunulur. Karşılaşılacak her tür olumsuzlukta, bu dönem içinde yaşayacağımız değişimlerde evrenin bizim için iyi bir plan hazırladığı inancı yüksek çalışır.

Tek bir noktaya dikkat çekmek gerekirse Jüpiter ekonomiyi, kazancı ve bolluğu, Balık burcu ise çözülmeyi temsil eder. Jüpiter Balık burcu gezintisinde ekonomik çözülmeleri ve düşüşleri beraberinde getirecektir. Enflasyon artar. Gizli saklı düşmanlar, kötü insanlar güçlerini bu transit sırasında arttırabilir. 

11 MAYIS'TAN SONRA...

11 Mayıs’tan sonra Jüpiter Koç burcuna geçiyor, sonbahara kadar Koç’ta dolaşacak. İlham verici bu yerleşim kendimizi ön plana çıkarmak ve ileri gitmek anlamında bizi destekleyecek. Kolayca “her şeyi yapabilirim” moduna geçebiliriz.  Yeteneklerimizi  sınırlamaktan hoşlanmayacağız. Kapanan bir dönemin ardından yeni bir sayfanın açılması gibi yeniden doğacağız, cesurca hareket edeceğiz. Yeni başlangıçlara yelken açmak, büyük olaylara girişmek konusunda hevesli olabiliriz.

TUTULMALARIN YENİ YILA ETKİSİ

Yeni yıla girerken ilk 6 aylık dönemde 4 Aralık’taki tutulmanın ve 19 Kasım’da Algol etkisiyle giren Ay tutulmasının etkisiyle hareket edeceğiz. Yer hareketliliği, depremler, toprak kaymaları, volkanik hareketlenmeler, maden kazaları, yangınlar, salgın hastalıklar, topraklarla ilgili konular, mülteciler, dini konular, eğitim ve yüksek eğitim sorunları, ithalat ve ihracat, sosyal medya ve ticaret ve hukuk konuları ön planda olacak. Türkiye’nin sağlık evinde oluşan bu tutulma sağlıkla, Covid 19’la ve mutasyonlarıyla ilgili konuların 6 ay boyunca hayatımızda etkili olacağını gösteriyor. Bu dönemde dikkatli olmaya özen gösterelim. Şubat ayında işler kontrolden çıkabilir. Verilen kararların sonuçlarıyla karşılaşabiliriz.

Her şeyi değiştiren ve baştan ele almamızı sağlayan Satürn-Uranüs döngüsü bu yıl da devam ediyor. 24 Aralık 2021’de bir kez daha devreye giren bu ikilinin dansı ocak ayı başında hayatımızda etkili olurken, 2022 yılının ekim ayında son kez yakın temasla son bulacak. Yine bu süreçte üretim maliyetlerinin artması, enerji krizi ve işsizlik sorunu en temel sorun olacak gibi görünüyor. Ekonomide sabitlik ve istikrarı sağlamak kolay olmayacak.

2022 Ocak ayında kuzey ve güney Ay düğümleri Boğa ve Akrep hattına geçtiğinde, bu değişimi daha derinden ve sarsıcı bir şekilde hissetmeye başlayacağız. Bu bizi yeni döneme hazırlayan bir değişim dönemi, para piyasalarında sinyaller ve uyarılar görmeye başlayacağız. İş hacminde, piyasalarda artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.

TUTULMALAR

Tutulmalar 1.5 yıllık trendlerle bağlantılıdır. Güney Ay düğümü alışkın olduğumuz, bildiğimiz ama artık bizi aşağıya çeken, zorlayan, değiştirmemiz ve bırakmamız gereken konuları, kuzey Ay düğümü ilerlememizi ve büyümemizi geliştiren girmemiz gereken konuları temsil eder.

Boğa-Akrep aksındaki tutulmalar gıda ve beslenmeyle ilgili sorunları, para piyasalarında, ekonomideki depremleri, gerçek depremleri, mafya ilişkilerini, petrol alanlarını, madenlerleilgili konuları, toplu ölümleri, artan vergileri, cinsel skandalları, doğayla bağlantımızı, tarım sektöründeki zorlukları, çiftçiliğin desteklenmesi, iklim sorunları ve krizlerini karşımıza getirecek.

Güney Ay düğümü Akrep olduğu için bankacılarda, yatırım bankaları, yatırımcılar, borsa komisyoncularının işlerinde, varlık yöneticileri ve sigorta şirketlerinde, madencilik, petrol, toplu üretim, emlak tasfiyecileri, vergilerde sorunlara açık olabiliriz. Tüm dünyada geri planda dönen mafya ilişkileri geride bırakmamız gereken konuların başında gelirken, petrol ve yan ürünlerinin kullanımı ve insan hayatı üzerindeki tehlikeleri önemli bir konu haline gelebilir. Nükleer enerji, Akrep burcunun yönetimindedir. 1.5 yıl boyunca nükleer enerji ve tesislerindeki sıkıntı ve sorunlarla uğraşabilir, bu alanlarda yeni düzenlemelere gidebiliriz. Yenileme, yeniden yapılanma, geri dönüşüm alanlarında zorlanmalar görülebilir. 16 Mayıs-25 Ekim tutulmalarında bu konularla daha fazla uğraşabiliriz.

Kuzey Ay düğümü Boğa burcundayken tarıma, toprağa, çiftçiliğe, nakit sermayeye, maddi konulara odaklı olacağız. Nakit para, yastık altı birikimler, uzun vadeli borçlanmak yerine kısa vadeli ve paramız kadar atılacak adımlar bize kazandıracak. El emeğinin değerini bileceğiz. Değerli madenler, altın, bakır üretimi, bütçe analistleri, döviz, bankacılık, reklam satışları, kuyumculuk, ev tasarımcıları, çiçekçilik, takılar, kozmetik sektörü, estetik uygulamalar, ses çalışmaları, şarkıcılar, tekstil, iç dizayn, otlar (faydalı bitkiler), çikolatacılar, tekstil tasarımcıları, dokumacılık, kumaşçılar, antikalar, cilt uzmanları, şeker, mobilya sektörü, döşemecilik, deri ürünleri, aromaterapi, hayvancılık öne çıkacak olan sektörler. Ayrıca bize keyif ve zevk veren işlerin, hobilerin peşine düşeceğiz. 30 Nisan-8 Kasım tutulmalarıyla bu alanlar ve konular hayatımızda hızla önem kazanabilir.

16 HAZİRAN-31 TEMMUZ VE 2 AĞUSTOS...

Uranüs’ün Boğa burcundaki seyri ve Kuzey Ay düğümleriyle dansı, 16 Haziran-31 Temmuz ve 2 Ağustos tarihlerinde bu alanlarda hızlı olayları ve teknolojik gelişmeleri hayatımıza taşıyacak. 2022 yılında artan taleple beraber ev, arsa, arazi fiyatları çok değerlenebilir. Mart sonu ve 5-11 Nisan civarı ekonomik krizlere, işlerimizi ve bizi durduran sıkıntı ve sorunlara açık olmalıyız. Bu dönem riskli yatırımlardan mümkün olduğunca uzak duralım. Tüm dünyada krizleri tetikleyecek olan bu tarihlerde kendimizi güvene alalım.

20 Ağustos’ta Mars İkizler burcuna geçecek. İletişim, eğitim, sosyal medya, gazetecilik, ticaret, teknoloji, bilgi, veri, data, hukuk, satış, reklam, tanıtım, bilgisayar, yakın çevre alanlarımızda mücadeleler görülebilir. Ekim sonuna kadar düşünce ve fikirlerimizden çok eyleme geçmeliyiz. 30 Ekim’de Mars gerilemeye başlıyor. 2023 ocak ayına kadar girişimlerimiz, eylemlerimiz konusunda desteklenmeyeceğiz. Önemli girişimlerimiz bu döneme denk gelirse fos çıkabilir. Zorlanabiliriz. Yine bu dönem yukarıda saydığım alanlarda zorlanabiliriz. Bu süreçte savaş başlatmamaya özen gösterelim.

 ŞUBAT AYINDA YENİ AY

Olaylara Türkiye açısından bakacak olursak; şubat ayında Türkiye’nin ilerletilmiş haritasında bir yeni ay gerçekleşiyor. Bu yeni ay önümüzdeki 2.5 yıl boyunca hayatımızda etkili olacak. Yabancı ülkelerle finansal ilişkiler, halkın gelirleri, yatırım elde etme gücü, ülkenin borçları ve faiz konuları önem kazanıyor. Sigorta şirketleri, örtülü kaynaklar, gizli istihbarat birimleri, bu alanlarda yenilikler, yenilenmeler, önemli değişim ve dönüşümler yaşanabilir. Muhasebe konuları, mali standartlar, geri ödemelerle ilgili konularda, vergi, faiz, kredi ve bankacılık alanlarında dijital
yeniliklere gidilebilir.

Seçimlerin elektronik ortamlarda, dijital bir şekilde yapılmasıyla ilgili adımlar atılabilir. Uzayı, teknolojiyi, yenilikleri çok konuşacağız. Mart ayından sonra Jüpiter bizi geliştirecek. Ülkemizin repütasyonu, diğer ülkeler önünde kredisi artabilir. Doğal gaz, enerji rezervleri bu alanlarda hızlı ilerlemelerle karşılaşabiliriz. Bilim ihracı, dijitalleşmede, sağlık sektöründe büyük açılımlar mart ayı ve sonrası karşımıza çıkabilir. Tutulmaları hep meclis ve kabine ayağında yaşayacağız. Bakanlıklarda hızlı değişimlere açık olacağız.

Daha buraya yazmak istediğimiz çok şey var ama beni hem www. handekazanova.com’dan hem de “Hande Kazanova İle Astroloji” youtube kanalımdan takip edebilirsiniz.

Oldukça heyecanlı, bol krizli, ekonomik yönden toparlamaya çalışacağımız bir yıl bizi bekliyor! Umarım herkes bu yıldan kendi hayatına dair güzel açılımlar elde eder. O halde hepinize keyifli okumalar diliyor, 2022 yılında güzel deneyimleri hayatınıza katarak ilerlemenizi canı gönülden diliyorum...

Yorumlar (0)