BBC imzalı Covid-19 belgeseli BBC Earth kanalında

BELGESEL 03.05.2021, 10:09 03.05.2021, 13:21
BBC imzalı Covid-19 belgeseli BBC Earth kanalında

Bir yıldan uzun zamandır tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) pandemisinin Çin ve Amerika’da ortaya çıkışını anlatan “Dünyamız: Kovid 19 Özel Bölümleri” isimli iki bölümlük belgesel serisi, perde arkasındaki çarpıcı gerçekleri gün yüzüne çıkarıyor. BBC imzalı bu yapım 16 Mayıs saat 21:30’dan itibaren Digitürk, Tivibu ve D-Smart üzerinden izlenebilen BBC Earth kanalında izlenebilecek.

BBC Earth, milyarlarca insanın hayatını tehdit eden koronavirüs (Covid-19) salgınının Çin ve Amerika'daki patlak verişini anlatan iki bölümlük belgesel serisini izleyiciyle buluşturuyor. 2019 yılının sonu itibariyle hayatımızı etkisi altına alan bu virüse dair merak ettiğimiz pek çok soru var.

Pekin’in aniden 11 milyonluk bir şehir olan Wuhan'ı karantinaya alması tüm dünyayı şaşkına çevirdi. Dünya çapında panik dalgası yayılırken, Çinli yetkililer haftalarca salgının kontrol altında olduğunu savundu. Peki o süreçte gerçekten neler yaşandı? Bu çarpıcı belgesel, Çinli yetkililerin ve bilim adamlarının bildikleriyle dünyaya anlattıkları arasındaki uçuruma ve karantinaya yol açan olayların arka planına dikkat çekiyor.

Belgeselin ikinci bölümüyle birlikte Amerika’da doğrulanmış ilk vaka sonrası Donald Trump'ın ulusal acil durum ilanı arasındaki kritik günlerin perde arkasına geçiyoruz. Birinci elden tanıkların ifadelerini yeren belgesel, dünyanın en güçlü ülkelerinden biri olan Amerika'nın pandeminin yörüngesini değiştirebilme ve binlerce hayatı kurtarma gücüne sahip olmasına rağmen bunu yapmadığını gözler önüne veriyor.

Yorumlar (0)
29°
açık
Günün Anketi Tümü
Yaz ekranında senin favori dizin hangisi?
Yaz ekranında senin favori dizin hangisi?