"Bir kadın olarak oynarken çok acı çektim"

DİZİ 08.09.2020, 13:34 09.09.2020, 09:34
"Bir kadın olarak oynarken çok acı çektim"

TV8 ekranında izleyiciyle buluşan Kırmızı Oda’nın ilk bölümünde öne çıkan konuk oyuncularından biri, aşık olup evlendiği kocası Mehmet tarafından hayatı zindana çevrilen Nesrin’i canlandıran ünlü oyuncu Hande Doğandemir olmuştu.

Kırmızı Oda'da canlandırdığı karakter ve projeyle ilgili konuşan Hande Doğandemir “Kırmızı Odayı ilk okuduğumda öncelikle bu kadar cesaret ve titizlik gerektiren bir projenin tasarlanmasından dolayı çok heyecanlandım. Hem yaşanmış gerçek hikayelerin anlatılmasını hem ‘iyileştirme'ye odaklanmış olmasını ve bunu da büyük bir hassasiyetle gerçekleştirmesini çok kıymetli buluyorum.

Nesrin'in hikayesini okuduğumda o kadar etkilendim ki. Hepimizin etrafında onun yaşadıklarını hatta fazlasını yaşamış ve yaşamakta olan birçok Nesrin var” dedi.

Doğandemir dizinin ilk bölümünün ardından çok sayıda mesaj aldığını söyleyerek “Okumuş, modern, kendi ayakları üstünde durabilecek bir annenin çaresizliği ve yardım arayışı belki birilerine yoldaş olur diye düşündüm. Bir kadın olarak oynarken ben de çok acı çektim, çünkü tüm bunlar yaşanmış ve hala yaşanıyor bir yerlerde.

İlk bölüm yayınlandıktan sonra o kadar çok mesaj aldım ki özellikle bunu yaşamış, etrafında görmüş ya da empati kurabilmiş kadınlardan. Umarım Nesrin'in hikayesi birilerine yalnız olmadığını hissettirir ve güçlü olup yardım almak, iyileşmek konusunda teşvik eder. Kırmızı Oda herkese şifa olsun” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
16°
açık
Günün Anketi Tümü
Senin favori çiftin hangisi?
Senin favori çiftin hangisi?