Geleceğin kadınları bu kuaförde buluşuyor: ZOGO

DİZİ 13.12.2022, 14:36
Geleceğin kadınları bu kuaförde buluşuyor: ZOGO

Yapımını BKM’nin üstlendiği distopik komedi oyunu ‘Zorla Güzellik Olmaz’ın yeni oyun tarihleri belli oldu! Oyun yıl bitmeden iki kez daha seyirciyle buluşacak ardından ocak ayında sahnelenmeye devam edecek.

Kadrosunda ve ekibinde birbirinden yetenekli isimlerin bir araya geldiği oyun kadın hakları ve cinsiyet eşitsizliğini ince bir mizah ile eğlenceli bir dille seyirciye sunuyor.

Oyun, farklı karakterler ve hayat amaçlarına sahip kadınları ‘ZOGO’ Güzellik Merkezi’nde buluşturuyor. Kadınların genetiğinin değiştirilmek istendiği bir gelecekte geçen hikayede, ZOGO kadınları, bu genetik değişikliği ile, sadece erkeklerin düşüncelerine onay verecek hale gelecek olmalarına itiraz ediyorlar!

Hayat görüşlerindeki farklılık ile, bu mücadeleyi veriş şekilleri de bambaşka olan kadınlar, erkeklere karşı kahkaha dolu ama “ya gerçek olursa” düşüncesi ile göz yaşartan bir performans sergiliyorlar!

Yönetmenliğini Celal Tak’ın üstlendiği, Ali Erkan Ersezer’in metnini yazdığı oyunun kadrosunda Neslihan Yeldan, Sinem Uslu, Fatma Toptaş, Gümeç Alpay, Gülçin Hatıhan, Kayra Sır, Melisa Bostancıoğlu, Ayhan Bozkurt, Aytek Önal yer alıyor.

Yeni Tarihler:

22 Aralık Perşembe: BKM Tiyatro 20.30  
26 Aralık Pazartesi: Kozzy Gazanfer Özcan Sahnesi 20.30
11 Ocak Çarşamba: BKM Tiyatro 20.30
19 Ocak Perşembe: BKM Tiyatro 20.30
26 Ocak Perşembe: BKM Tiyatro 20.30

Yorumlar (0)