Mehmed:Fetihler Sultanı'nda dengeler değişiyor

DİZİ 20.05.2024, 17:36 21.05.2024, 08:30
Mehmed:Fetihler Sultanı'nda dengeler değişiyor

TRT 1 ekranlarında yayınlanan, Osmanlı tarihinin en ihtişamlı hükümdarlarından Fatih Sultan Mehmed’in hayatına ışık tutacak olan “Mehmed: Fetihler Sultanı” bu akşam saat 20.00’de on ikinci bölümüyle ekranlara gelecek.

“Mehmed: Fetihler Sultanı” dizisinin yeni bölümünde neler olacak:

Mehmed’in ateşlemek için geldiği top infilak eder, ortalık can pazarına döner. Mehmed hızla bölgeden uzaklaştırılır, ancak bu Mehmed’in yaşayacağı hüsranlardan sadece biridir. Hisara yapılan baskın ve Mara’nın kaçırılması Mehmed’i umutsuzluğa itmiştir. Mehmed bu cendereden nasıl çıkacaktır? Mehmed ihanet edenden de gaflete düşenden de hesabını soracaktır.

Konstantinos ise Mara’yı kaçırma planını gerçekleştirmiş, Mara’yı kendisiyle evlenmeye ikna etmeye çalışmaktadır. Mara ise asil bir Osmanlı hatunu gibi Konstantinos’a karşı dik duracaktır? Bu meselede kimin istediği olacak? Orhan ise Bali’den öcünü almak üzeredir, Bali’nin sonu geldi mi?

Harem’den Mara’yı uzaklaştırarak kendine alan açan Hala Sultan’ın şimdiki hedefi nedir? Buna karşı Bahar ve Gülşah’ın bir hamlesi olacak mı, yoksa Hala Sultan’ın haremde devri mi başlayacak haremde?

Gerilim ve heyecan dolu bölümüyle Mehmed: Fetihler Sultanı bu akşam TRT 1’de…

Yorumlar (0)