"Yardımcı Oyuncu" ilk bölümüyle TRT 1’de olacak

DİZİ 04.09.2023, 11:30 04.09.2023, 13:22
"Yardımcı Oyuncu"  ilk bölümüyle TRT 1’de olacak

TRT uluslararası dijital platformu tabii’nin orijinal yapımları pazartesi akşamları TRT 1 ekranlarına gelmeye devam ediyor. 

Üniversiteyi bitirmeye çalışırken kendisini bir anda dizi setlerinde figüranlık yaparken bulan Murat’ın hikayesini anlatan Yardımcı Oyuncu saat 22.25’te TRT 1 ekranlarında olacak.

Üniversideli dizisi üniversiteden mezun olmaya çalışırken bir anda evsiz ve parasız kalan ve ne yapacağını düşünürken tesadüfen girdiği figüran kahvehanesinde dizi setleriyle tanışan Murat’ın hikayesini anlatıyor. Dizide, üniversite için İstanbul’a okumaya gelen ve oldukça zeki bir genç olan Murat’ın hayatı babasının maddi durumu bozulunca altüst olur. Çeşitli tesadüfler neticesinde bir dizi setinde figüranlığa başlayan Murat hayatında hiç deneyimlemediği fantastik bir dünya ile karşılaşır. 

Dizi ve film sektörünün arka planında yaşanan trajikomik olaylara da ışık tutan Yardımcı Oyuncu’da başrol oyuncusu Sercan Badur’a, Selin Hasar, Burak Can Doğan, Birand Tunca ve Öykü Naz Altay gibi isimler eşlik ediyor. Yönetmenliğini Emrah Aguş ile Sacit Sarıbuğday’ın yaptığı dizinin senaryosunu Niyazi Canbaz kaleme aldı.

Yorumlar (0)