Cardi B. Azerbaycanlılardan özür diledi

DÜNYA 09.10.2020, 10:02
Cardi B. Azerbaycanlılardan özür diledi

Dünyaca ünlü Amerikalı rap şarkıcısı Cardi B, Ermenistan için çağrıda bulunmuştu. Gördüğü tepkilerden sonra sosyal medya hesabından özür mesajı yayınlayan Cardi B. danışmanının Ermeni olduğunu belirterek kandırıldığını dile getirdi.

Cardi B, ”Çok özür dilerim, araştırmamızı yapmadık” başlığı ile yayınladığı sesli mesajında, Instagram hesabından Ermenistan’a bağış kampanyası ile ilgili paylaştığı broşüre Azerbaycanlı takipilerinden çok fazla tepki gelince yaptığı hatanın farkına vardığını, Ermenistan’ın savaştığı ülkenin Azerbaycan olduğunu bilmediğini söyledi.

15 milyon takipçisine seslenen rapçi, ”Bir emlak yatırımı için kalabalık bir yerdeydik ve Ermeni kökenli olan danışmanım o arada bana, Ermenistan’a karşı bir soykırım girişimi olduğunu ve bu konuda bir paylaşım yapmamı rica etti. Ben de neden olmasın dedim ve broşürü incelemeden paylaştım. Danışmanımın etkisinde kaldım. Bunun iki ülke arasında bir savaş olduğunu bile bilmiyordum, Azerbaycan ziyaretimde tam bir prenses gibi misafir edildim. Çok tarihi, güzel bir ülkeydi. Taraf tutmuş olduğum için çok üzgünüm, bu benim tarzım değil...” dedi.

Yorumlar (0)
19°
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Ekranın unutulmayan babaları arasından favorini seç!
Ekranın unutulmayan babaları arasından favorini seç!