16.05.2020, 03:10

Kıyafet karaktere hizmet ediyor

Selam, yok yok merhaba... Acaba selam daha mı samimi olurdu. En iyisi galiba baştan başlamak. Tanışalım mı? Ben Aslı Parlak. Stylistim... Fotoğrafıma tıkladığınızda detaylı bir özgeçmişe zaten ulaşacaksınız ama gelelim burada neler yapacağımıza... Bundan sonra burada, www.dizidoktoru.com’da “Modanın Aslı” köşesiyle sizlerle modanın nabzını tutup, dünyadaki moda ve stiller hakkında konuşup, dizilerde izlediğiniz karakterlerin modayla nasıl birleştiğini detaylarıyla anlatacağım.

Yeni projem BAY YANLIŞ

O zaman ilk yazımda başka bir heyecanımı, yeni projemi sizlere duyurarak başlayalım. Yeni projem BAY YANLIŞ...

Yani Özge Gürel ve Can Yaman...

Ama benim için Ezgi ve Özgür...

Bir taraftan yazımı yazıyorum, diğer taraftan gözümün önünden bir dolu kombinasyon geçiyor...

Oyuncu mutlu hissetmeli

Oyuncular senaryodaki karakteri yaratırken buna kıyafetleri ve aksesuarlarda hizmet ediyor. Her şey bir bütünün parçası o yüzden şu an seçeceğim kıyafet karakteri tamamlamalı, sahnedeki duyguyu hissettirmeli. Oyuncular birbirleriyle yan yana uyum içinde olurken, mekan ve dekorla kontrast renklerde olmalılar. Ve stillerinin devamlılığına özen gösterirken oyuncunun kendisinin içinde mutlu ve rahat hissetmesini sağlamalı.

Tabii bu da yeterli değil, kameranın arkasındaki yönetmenimizin hayalini de yaşatmalı.

O yüzden sadece herhangi bir kıyafet seçmediğimi anlamışsınızdır.

Bana zor gelen sette işimi yapamamak

Bu işi tutkuyla yaptığım için çoğu zaman karaktere özel kıyafet ve aksesuar üretimiyle işe başlıyor ve her defasında en farklı en orijinal işi çıkarmak hedefiyle yola devam ediyorum.

Yaratıcılık, yoğun çalışma temposu ve çabuk karar alabilmek çok kritik kavramlar... Her projede, bu duyguları o kadar yoğun yaşıyorum ve işimi severek yapıyorum ki, şu günlerde bana zor gelen şey evde olmak değil, sette işimi yapamamak.

Ama size küçük bir sürprizim var. Evde de boş durmuyorum, Bay Yanlış için özel kıyafetler hazırlıyorum. Yine farklı ve sürpriz kostümleri göreceksiniz.

Sevgiyle ve stille kalın, haftaya görüşürüz.

Yorumlar (1)
Nazan 4 yıl önce
Asli hanım sizi beğenerek takıp ediyorum dolunayda özge gurelin kıyafetlerine bayılıyordum gerçi kendisine de bayılıyorum o ayri