Ömür Gedik'ten ''Leylim Ley'' cover'ı

Ömür Gedik yeni projesinde ''Leylim Ley'' ile sevenleriyle buluştu.

KÜLTÜR SANAT 17.06.2020, 12:54 17.06.2020, 12:58
Ömür Gedik'ten ''Leylim Ley'' cover'ı

Ömür Gedik' yeni projesinde, kendisinin de üyelerinden biri olduğu, Türk ve İranlı müzisyenlerden oluşan mistik rock grubu RAH ile işbirliği yaparak, adını kült olmuş eserler listesine altın harflerle yazdıran ''Leylim Ley'' ile sevenleriyle buluştu.

Sabahattin Ali ve Zülfü Livaneli’nin ölümsüz eseri ''Leylim Ley''i yepyeni bir altyapıyla coverlayan ''Ömür Gedik''; “Müziği sadece bir eğlence aracı olarak kullanmayı değil, topraklarımızda mevcut olan mistisizmin anlam ve derinliğini aktarma aracı olarak kullanmayı amaçlayan RAH ile çalışmaktan ve grubun bir parçası olmaktan son derece mutluyum.

Çalışmalarımız hem yurt içi hem de yurt dışında yayınlanacak projelerle devam edecek. Topraklarımızdaki değerli hazineleri, eşziz notalarımızı ve evrensel boyuttaki şarkı sözlerimizi, şiirlerimizi dünyaya açacağız.” dedi.

Düzenlemesi Raşit Pekmezci’ye ait olan ''Leylim Ley'' cover’ının Ercan Şencan tarafından Polenezköy Tabiat Parkı’ndaki ormanın derinliklerinde çekilen klibinde RAH kurucu üyelerinden Mareechi Asu ve Raşit Pekmezci de yer aldı. 

Yorumlar (0)
20°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Ekranın unutulmayan babaları arasından favorini seç!
Ekranın unutulmayan babaları arasından favorini seç!