Şefik Bursalı'nın anısına düzenlenen yarışmaya başvurular başladı

KÜLTÜR SANAT 03.02.2021, 14:33 03.02.2021, 16:35
Şefik Bursalı'nın anısına düzenlenen yarışmaya başvurular başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın plastik sanatlar alanındaki çalışmaları desteklemek amacıyla düzenlediği Şefik Bursalı Resim Yarışması’nın bu yıl 19’uncusu gerçekleştiriliyor.

Türkiye’de resim sanatının önemli ustalarından merhum sanatçı Şefik Bursalı'nın anısına düzenlenen yarışmada eser sahiplerine toplam 95 bin lira para ödülü takdim edilecek. Koronavirüs salgını sürecinde çevrim içi olarak gerçekleştirilecek yarışmada 5 sanatçıya ayrı ayrı 10 bin lira para ödülü ve ‘Başarı Belgesi’ ile eserleri sergilenmeye layık görülecek 45 sanatçıya biner lira ve ‘Katılım Belgesi’ verilecek. Yarışmada eser üreten toplam 50 sanatçı ödül alacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenen 19. Şefik Bursalı Resim Yarışması’nın şartnamesi bugün yayımlandı. Tüm ayrıntıların https://gorselsanat.kultur.gov.tr/ adresi üzerinden ilan edildiği yarışmanın başvuruları 1-20 Nisan tarihleri arasında e-Devlet üzerinden yapılacak. Şartnameye göre sanatçılar sosyal medya platformları da dahil olmak üzere daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış ya da sergilenmemiş bir adet eserleriyle yarışmaya başvuruda bulunabilecekler. Eserlerinin özgün olduğunu taahhüt etmiş sayılacak olan eser sahipleri, çalışmalarında kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü teknik ve malzemeyi kullanmakta, yeni yaklaşımlar önermekte serbest olacaklar.

Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Senin favori yeni sezon dizin hangisi?
Senin favori yeni sezon dizin hangisi?