Yüksek Sadakat ve Can Gox'un yılın son konserleri

KÜLTÜR SANAT 29.11.2021, 16:32
Yüksek Sadakat ve Can Gox'un yılın son konserleri

Türk rock müziğinin köklü gruplarından Yüksek Sadakat, 26 Aralık Pazar akşamı KüçükÇiftlik Park sahnesinde. Yeni stüdyo albümleri Rengarenk’i geçtiğimiz Eylül ayında çıkaran grup, “Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer”, “Haydi Gel İçelim”, “Ben Seni Arayamam” gibi hit şarkılarını da hayranlarıyla birlikte seslendirecek. Yüksek Sadakat’ten önce ise sahneyi, hem Haydar Haydar, Unutama Beni, Islak Islak gibi şarkılara getirdiği yorumlarla hem de kendi besteleriyle geniş bir dinleyici kitlesine ulaşan Can Gox alacak. Kasım ayından itibaren kapalı bir mekâna dönüşerek kış konseptine geçiş yapan KüçükÇiftlik Park’ta, URU organizasyonuyla düzenlenen ve kapı açılış saati 19.00 olan konserin biletleri Biletix’te.

Şehrin merkezi, etkinliklerin rakipsiz adresi KüçükÇiftlik Park, yeni kapalı mekân konseptinde misafirlerini kış aylarında da ağırlamaya devam ediyor.

26 Aralık Pazar akşamı KüçükÇiftlik Park sahnesine, rock müziğe damga vuran hit şarkılarıyla ülkenin en köklü gruplarından Yüksek Sadakat konuk olacak. Vokalde Kenan Vural, bas gitarda Kutlu Özmakinacı, elektro gitarda Serkan Özgen, klavyede Uğur Onatkut ve davulda Sefa Deniz Alemdar’dan oluşan ve grupla aynı adı taşıyan ilk albümlerini Ocak 2006’da çıkaran Yüksek Sadakat, Katil & Maktûl, Renk Körü ve IV isimli albümlerinin ardından beşinci stüdyo albümleri Rengarenk’i Eylül 2021’de dinleyiciyle buluşturdu. Rock, pop, reggae, funk gibi birçok müzik türünün bir araya geldiği 8 şarkıdan oluşan Rengarenk’te, grubun en sevilen şarkılarından “Belki Üstümüzden Bir Kuş Geçer”in 15. yıla özel yeni yorumu da yer alıyor.

Konserin açılışını ise, yaptığı müziği “Anadolu blues” olarak tanımlayan ve genç yaşta başladığı profesyonel müzik yaşamında hatırı sayılır bir hayran kitlesi edinen Can Gox gerçekleştirecek. “Kaybedenler Kulübü” filminin soundtrack albümüyle birçok ödül kazanan ve besteleri birçok dizi ve filmde kullanılan sanatçı, Yalnızım Ben albümünü 2013 senesinde yayınladı. Can Gox, bir yandan bestelerini ve cover çalışmalarını tekli olarak yayınlamayı öte yandan da farklı sahnelerde dinleyiciyle buluşmayı sürdürüyor.

Kasım ayından itibaren üzeri kapalı bir mekân haline gelen ve kış ayları boyunca misafirlerini müzikle buluşturmaya devam edecek olan KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşen etkinliklerde, her zaman olduğu gibi tüm pandemi önlemleri yine üst düzeyde alınıyor. 6 Eylül 2021’de hayata geçen yönetmelik gereği PCR testi veya aşı kartı ibrazı ile giriş yapılabilen mekânda temassız işlemler sürdürülüyor.

Yorumlar (0)