Dizi karakterleri modaya yön veriyor

MODA 30.09.2020, 10:00 01.10.2020, 09:27
Dizi karakterleri modaya yön veriyor

Modayı takip etmek için artık dizileri izlemek yeterli. Ekranlarda dizi karakterlerini izlerken bir yandan da giydikleri kıyafetleri de takibe alıyoruz. Stil ikonu haline gelen dizi karakterleri modaya yön verir hale geldi. Dolayısıyla onları özel olarak giydiren stil danışmanları ve seçilen markalar dizilerin reyting başarısında da katkı sağlıyor. Reyting başarısı hem kanalın, hem yapımcının, hem de reklam verenin yüzünü güldürüyor.

Son yıllarda giydikleri kıyafetlerle en çok konuşulan dizilerden biri Yasak Elma. Ender, Şahika ve Yıldız arasındaki entrikalarla dolu senaryoyu karakterlerini anlatan kıyafetler ile izleyiciye yansıtılıyorlar. Güçlü, güzel, şehirli, zengin kadınların hayatlarının anlatıldığı dizide özellikle Şevval Sam’ın canlandırdığı Ender karakteri birçok kadına stil danışmanlığı yapıyor. Diziyi izlerken bu üç kadının yaptığı kötülüklerden çok kıyafetlerinin konuşulduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Sen Çal Kapımı ve Bay Yanlış ise son dönemde birçok genç kızın takibe aldığı diziler arasında. Sen Çal Kapımı dizisinde Eda ve arkadaşlarının, Bay Yanlış’ta ise Ezgi ve yakın arkadaşlarının giydikleri kıyafetler anında sosyal medya sitelerinde paylaşılıyor. Ertesi gün izleyenlerin dolaplarında o kıyafetlerin benzerleri yoksa, internetten alışveriş yapılıp o karaktere benzemeye çalışılıyor. Kendi ayakları üzerinde duran, şehirli, romantik, modayı takip eden, rahatına düşkün ama gösterişi de seven bu kadınların kıyafetleri daha çok konuşuluyor.

Menejerimi Ara dizisi yeni başlamasına rağmen Feris’in kombinleri merak edilip araştırılıyor. Dicle karakteri ise genç kuşağın ilgisini çekiyor. Diğer diziler kadar ikonik olmasa da giydikleriyle sokak modasına yön veriyor.

Arıza dizisinde Halide karakterinin giydikleri, anlatılan hikâye ve yansıtılan atmosfere hizmet ediyor. Bir taksi şoförü ile bir doktorun anlatıldığı dizide Halide’nin giydikleri ile sade ama şık bir stil izleyeceğiz.

Yorumlar (0)
21°
açık
Günün Anketi Tümü
Birinciler zaten belli! Serkan ve Eda dışında favori karakterini seç!
Birinciler zaten belli! Serkan ve Eda dışında favori karakterini seç!