Tayt giyme sanatı

MODA 19.09.2020, 14:25 21.09.2020, 09:43
Tayt giyme sanatı

En tartışmalı ve herkesin bir yorumu olan tek giysi diyebilir miyiz tayt için? Peki tayt giymeli mi? Giymemeli mi? gibi sorular alıyorum çoğu zaman. İsteyen istediğini giyebilir benim cevabım, tabii ki doğru materyali yerinde ve doğru şekilde kombinlersek...

Spor yaparken kullandığımız taytlarla sokakta giydiklerimizi birbirinden ayırmamız gerekir öncelikle. Spor için üretilmiş olanların kumaşları aktiviteye uygun esneklik, hava geçiren, ter tutmayan yapıları olduğundan, spor mağazalarından aldığımız taytları kullanmaya özen göstermeliyiz.

Sokak stilimiz için gardroplarımızın ve cebimizin dostu ütü gerektirmeyen taytlar için artık inanılmaz fazla seçenekler sunuluyor. Cebimizin dostu diyorum çünkü 5-10 liradan başlayan ve yükselen fiyatları olduğunu biliyoruz.

Benim renk ve desen tercihim her zaman düz siyah. Renkli tayt giyenler ‘Peter Pan’ gibi görünüyor gözüme. Günlük kullanım için yüksek bel, sıkı bir kumaş tercih edebilirsiniz. İhtiyacı olanlar için toparlayacı özelliğe de sahip oluyor. Ama boyu ne kadar uzun olursa bacak boyunuz da o kadar uzun görünecektir bunu unutmayalım. Bunların yanı sıra deri görünümlü, parlak taytları da şık bir stil için tercih edebilirsiniz.

Gelelim nasıl kullanacağımıza. Tartışmalara yol açan görüntü; genelde taytın üzerine kısa üstler giyen ya da bununla beraber çok ince penye kumaş tayt tercih edip içinin gözükmesine sebep olan tayt kullanıcılarımızdan kaynaklanıyor.

Günlük kullanımda taytın üzerine tam basende bitecek şekilde bir t-shirt giyerseniz altına spor ayakkabı ile markete gidebilirsiniz. Aynı t-shirt ve taytla arkadaşınızla öğle yemeğine gitmek durumunda ise üzerinize bir blazer, ayağınıza süet kısa bot giyin. İri küpeleriniz varsa yada kalın bir kolyeniz, ikisinden birini de takın. Yeterince stil sahibi oldunuz.

Tercihiniz t-shirt değil de gömlek de olabilir. Ama hayır ben crop bir bluz giyeceğim diyorsak, belinize bir gömlek bağlamak sizi daha da tarz gösterecektir emin olun. Estetik açıdan görüntümüze önem vermeyi unutmayalım. Başkası ne der diye düşünmek değil asıl mesele. Giyim tarzımızın karakterimizi yansıttığını unutmayalım.

Stille kalın..

Yorumlar (0)
20°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Senin favori çiftin hangisi?
Senin favori çiftin hangisi?